DIŠPET

PORAZ RUKOMETAŠICA

ŽRK Metković nije uspio pobijediti Petason Vranjic

Arhivska fotografija

Iako se priželjkivala pobjeda rukometašica Metkovića to se nije dogodilo. Petason Vranjic zasluženo je pobijedio jer je tijekom susreta igrao bolje . Doduše nisu razočarale ni domaće, ali nisu imale dovoljno energije za bilo kakvo iznenađenje.

Na otvaranju su bile učinkovite, prve su došle dom prednosti od 1:0, zatim i do pogotka razlike, ali su se gošće iz Vranjica nakon poravnanja (12:12) postigle tri gola zaredom, te su prednost zadržale do odlaska na odmor (12:15).

Već u 35 minuti imale su pet golova viška, potom i sedam (18:25) u 49.minuti. Tada je bilo jasno tko će do pobjede i novih bodova.

Konačnih 23:30 možda i nije odraz stvarnog stanja na terenu s obzirom na borbenost i želju naših rukometašica, ali je pobjeda gošći posve zaslužena.

Anđelka Sušak ponovno je bila uvjerljiva s 10 pogodaka, a po tri još su dodale Jarak i Šiljeg.
Stančić je za gošće postigla 7,a Mijić pet golova.

BRAVO BK METKOVIĆ

Boćarima važni bodovi u susretu s Vargonom

Boćari Metkovića  nakon domaće pobjede nad Istrom Poreč i poraza u susretu sa Sokol Orbicom, u subotu su na svom terenu stigli do druge pobjede i 3 važna boda koja su ih lansirala na osmo mjesto na ljestvici Super lige.

Pobijedili su momčad Vargona iz Rijeke i to osjetnom razlikom poena zahvaljujući sjajnim igrama od samog početka susreta kada su nanizali zaredom  pet pobjeda u svim disciplinama i jedan neodlučen rezultat u brzinskom izbijanju.

Mali problem Metkovcima stvorio je Gulja pobjedom u preciznom, ali je u istoj disciplini uzvratio Prlaguzić koji je savladao Marčelju.

Slijedili su pobjednički poeni za domaće u brzinskom štafetnom i pojedinačnom k., uzvratili su gosti s dvije pobjede za 4 poena, a onda su u paru klasično Kežić i Markica Dodig uzeli poene u igri s Načinovićem i Rumcem.

Metkovci su stigli do prave forme i prvih pobjeda baš u pravo vrijeme, odnosno u razdoblju kad sami sebi kroje prvoligašku sudbinu jer im u sljedećem , 8.kolu u goste dolaze Marinići. S novom pobjedom navijestili  još bolje rezultate pa i konačan plasman.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250