1. HNLŽ - PRVO KOLO

ŽNK Neretvi u susretu s Viktorijom prvi bodovi

Teže nego se očekivalo, nogometašice Neretve ipak su upisale bodove u susretu s Viktorijom iz Slavonskog Broda. Naime, gošće su se predstavile u boljem izdanju nego li je to bilo protekle sezone.

U prvih šest minuta obje ekipe imale su po jednu prigodu za pogotke. Igralo se potom dosta tvrdo na sredini igrališta, dok su igračice i Neretve i Viktorije dosta griješile. Pri kraju prvog dijela Dugandžić je uputila snažan udarac, ali je Mendeš obranila.

U 44. minuti pravi šok na igralištu i u gledalištu.

Jednu dubinsku loptu prihvatila je Fridrih, krenula je udesno i iskosa s sedam metara poslala loptu iza leđa vratarke Kešine.

U nastavku je trener Mijoč poslao na teren iskusniju Merimu Tanović umjesto Dedaj.

Neretva je počela kvalitetnije organizirati svoje napade, a već u 47. minuti Dugandžić je poravnala rezultat. Radilo se o velikoj gužvi pred vratima Viktorije u kojoj se najbolje snašla Dugandžić i ubacila loptu u praznu mrežu.

I dalje je Neretva napadala, ali ni gošće nisu ostajale dužne. I one su se sve više kretale prema vratarki Kešini, ali bez uspjeha u realizaciji.

Međutim, bolja Neretva u 55. minuti stiže do vodstva. Sve je lijepo napravila Katarina Ljubić, pobjegla je svojoj čuvarici i ubacila loptu prema Ani Bakalar koja je vrlo precizno pogodila za 2:1.

Potom Brođanke preuzimaju inicijativu, napadaju, obrana Neretve je nekoliko puta bila na mukama, primjerice u 60.minuti kada je Katunar bila sama, ali nije pogodila.

U 78. minuti Herceg je pucala glavom, pored gola, gošće izvode dva napada i dobivaju pravo na dva ubacivanj , opet bez rezultata.

I onda na scenu stupa junakinja utakmice Jelena Kešina koja se i do 84. minute isticala sigurnim obranama. Ispred njezinih vrata srušena je igračica Viktorije pa je sudac pokazao na 11 metara. Katunar je snažno uputila udarac, ali je Kešina bravurozno obranila njezin udarac i tako svojim suigračicama osigurala prvo slavlje.