BOD NA KRAJU DOIGRAVANJA ZA OSTANAK

Završena je jedna od najtežih sezona, Neretvanke ćemo i slijedeće godine gledati u Prvoj ligi

Neretvi samo bod na kraju doigravanja za ostanak u 1.HNLŽ.

Nogometašice Neretve i sljedeće će sezone igrati u 1.HNLŽ. Konačno je završena jedna od najtežih sezona u povijesti ne samo Neretve nego i sporta uopće.

U posljednjoj utakmici doigravanja za ostanak, Metkovke su igrale neodlučeno s Viktorijom iz Slavonskog Broda, 2:2 (2:1).

Gošće su u 21. minuti iskoristile neopreznost Neretvine obrane i pogotkom Kurkutović stigle do prednosti od 0:1.

Devet minuta kasnije dobro je reagirala Milinović koja je poravnala na 1:1.

U 39. minuti Marija Matuzić ubacila je loptu u vlastitu mrežu, za vodstvo Neretve, 2:1.

U nastavku su dvije ekipe opet pokazale želju i nastojanja da dođu do pobjede.

U 54. minuti Kurkutović postiže svoj drugi gol, a do kraja ni jedne ni druge nisu uspijevale promijeniti rezultat, koji inače odgovara i jednima i drugima.

Susret kojemu nisu nazočili gledatelji vodio je sudac Dario Košutić iz Šibenika, a Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Musulin, Šunjić, Sušak, Matić, Dedaj, Mijoč, Borovac, Bulum, Bokšić (Suton), Milinović (Jurković).

1.HRL JUG, 1.KOLO

Rukometašima Metković Mehanike samo jedan bod, iako su bili bolji

U prvom kolu prvenstva prvoligaša, rukometaši Metković Mehanike zahvaljujući vrlo dobroj igri, otišli su na odmor s prednošću od pet pogodaka razlike (11:6).

Na početku, prvi gol postigli su Buzećani (Jakac) za o:1, a onda je Bezer poravnao na 1:1. Još su jednom poveli gosti, a domaći poravnali na 2:2. tada kreće prava navala Metkovaca, njihove su akcije bile odmjerene i dobro pripremljene, pa se rezultat počeo drastično mijenjati u njihovu korist, od 3:2, do 5:3 i 10:3 u 22.minuti. Ne sjećamo se kad je Buzet u prvom dijelu postigao samo šest pogodaka u susretu s Metkovcima, a ovoga puta bilo je upravo tako. I u nastavku bolji domaćin stjecao je i čuvao prednost, 13:9, 19:14 (47.min.), 20:17 (50) i 23:20 u 56.minuti.

Učinilo se kao da domaći pomalo gube koncentraciju zbog umora, dok su se gosti opasno približili poravnanju. Oni su 59.minuti ostvarili treće poravnanje na utakmici (Černeka), a onda u 60.minuti na opće iznenađanje 200-tinjak gledatelja prešli u vodstvo (drugo na utakmici), 24:25.

Na sreću Bruno Bošković sjajnim udarcem poravnao je rezultat na 25:25 i tako svojoj momčadi spasio bod.

Strijelci za Metković Mehaniku: Čavar 1, Ćužić 4, Krešić 3, Gnječ 2,Bošković 4, Jurković 3, Čupić 1, Marević 4, Bezer 3.

Još su igrali: Ilić, Jakić, Nikolić, Marković, Milas, Kozina i Jurić. Trener: Filip Romić.

RK Metković Mehanika – RK Buzet 25:25 (11:6)

Svadbeni salon Dalmata 300×250