2. KOLO 3. HNL JUG

Zagori tri boda u srazu s Neretvom

Zbog ženidbe igrača Zagore, utakmica Neretva-Zagora umjesto u subotu odigrana je u nedjelju. Sreća mladoženje upotpunjena je osvajanjem tri boda u Metkoviću, recimo odmah, posve zasluženo.

Neretva je preko Medića u 19. minuti imala najbolju priliku u prvom dijelu susreta, ali je vratar Đaković njegov udarac zaustavio.

Vratar Neretve Brkić morao je intervenirati već u 10.minuti, minutu kasnije pokušao ga je nadmudriti Galić, ali je mladi vratar obranio udarac.

Zagora je bila konkretnija, recimo i tako, bolja od Neretve, pa je imala i više prilika uključujući i onu Bitunjca u 21.minuti kada je Brkić opet pokazao svoje kvalitete. Posljednju priliku u prvom dijelu za Neretvu propustio je Ajkunić.

Prvi dio završio je bez pogodaka. U nastavku je Zagora postajala još opasnija, a napadači i vezna linija Neretve nikako nisu uspijevali složiti dobar napaad i zaprijetiti  Đakoviću.

Igrali su prekomplicirano, bilo je više krivih dodavanja , a gosti su redali prilike i prijetili.

U 65.minuti nije uspio Bitunjac, malo kasnije zakasnio je Ajkunić. Velike probleme obrani Neretve priredio je napadač Zagore Jurišić, a posebno ulaskom u igru Sablić

Netko je iz obrane Neretve u 72.minuti izbacio loptu gotovo sa same gol-crte, i nije mirisalo na dobro.I onda u 87.minuti ubačenu loptu pred vrata Neretve dohvatio je Galić i vrlo prisebno poslao u mrežu za konačnih 0:1.

Bilo je i pet minuta sudačke nadoknade, ali Neretva nije uspjela. Pred sam kraj ozlijedio se Ante Batinović, a bodovi su otišli prema Unešiću.

Pred 200 gledatelja sudio je Mario Soldić (Hrvace), a Neretva je igrala u sastavu:

Brkić,Crnov,Bubalo,Kuran,Krešić,Marić,Erjauc (Lokin), Ajkunić(Raguž)Sršen (Batinović), Brečić, Medić. Trener: Goran Galov.

VRIJEDI POGLEDAT VIŠE PUTA

Pogledajte majstoriju Veronike Terzič za vodstvo Neretve od 3:0 protiv Agrama

U nedjeljnjem susretu, u kojem je ŽNK Neretva na domaćem terenu pobijedila ŽNK Agram s visokih 4:0, izdvojili smo majstoriju Veronike Terzić za vodstvo Neretve od 3:0.

Golove za Neretvu su još postigle Marija Herceg i Nina Mijoč, te autogol Pavičić.