PREOKRETOM DO POBJEDE

Vrijedna pobjeda ONK Metković – Filip Majić igrač utakmice!

Nogometaši Metkovića uz podršku svoje navijačke skupine Jajani koja je proslavila 17. obljetnicu osnivanja, uspješno su krenuli u nastavku prvenstva. Nakon bolje igre u drugom dijelu utakmice s 2:1 pobijedili su momčad Konavljanina koje se predstavila u daleko boljem svjetlu u odnosu na posljednje mjesto na ljestvici.

Počelo je vrlo borbeno, otvoreno i napadački, igrači dviju momčadi nadmetali su se za svaku loptu, ali su gosti bili nešto konkretniji i brži, posebice u kontaktima igrača.

U 20. minuti povratnik Jelavić uputio je dobar udarac kojega je vratar Konavljanina Krešić ukrotio. Devet minuta kasnije (29) gosti su poveli pogotkom Pere Opušića. Sve je napravio prodorni napadač Krvavac koji je uputio loptu prema vratima Metkovića. Na nju je natračo Opušić i iz blizine pogodio.

Do kraja prvog dijela i dalje se igralo borbeno s dosta prekršaja, pa i pogrešaka, ali lopta nije htjela u mreže.

U 50. minuti zamalo je zakasnio Mioč, zaredale su napadačke aktivnosti domaćih, a kao plod takve igre bio je pogodak za poravnanje Filipa Majića u 59.minuti.

On je iz izveo slobodni udarac prema vratima Krešića koji nije najbolje intervenirao pa je rezultat od tada glasio 1:1.

Samo pet minuta kasnije isti igrač koji je inače u igru ušao u 52. minuti, postiže svoj drugi gol. Netko je sa strane ubacio loptu prema vratima gostiju, činilo se da će ona biti plijen vratara Krešića, ali je on slabo reagirao i ispustio je loptu koju je Majić iz blizine ubacio u mrežu za 2:1.

Do kraja su i jedni drugi pokušavali promijeniti rezultat, ali promjena nije bilo.

Metković je ostvario vrijednu pobjedu koja će igračima puno značiti u nastavku prvenstva.

ONK Metković -Konavljanin 2:1 (0:1)

Sastav: Batinović, Boras (Kozina), Batinović, Sokol (Marušić), Jelavić (M.Borovac), Mioč (Majić), Jerković, Ramić (Bošnjak), Kaleb, Brečić. Trener: Tomislav Plećaš.

Pred 200 gledatelja sudio je Ante Kosor iz Dubrovnika.

Najbolji igrač: Filip Majić

12.KOLO 3.HNL JUG DONOSI ZANIMLJIVE SUSRETE

Može li Neretva iznenaditi GOŠK u Dubrovniku? U Opuzenu pak Neretvanac dočekuje Jadran LP

U srijedu su na rasporedu utakmice 12. kola u prvenstvu 3. HNL, a na području naše županije održat će se dva derbi susreta, GOŠK Dubrovnik – Neretva i u Opuzenu Neretvanac – Jadran LP.

Ako pogledamo poredak nakon 11. kola, na prvom mjestu s 25 bodova nalazi se Zagora, drugi je Jadran LP s 24 boda.

Neretvanac je na petom mjestu s 17 bodova, Neretva na 13. mjestu s 13 bodova, a GOŠK Dubrovnik nalazi se na 15. mjestu s 10 bodova u 10 utakmica.

U prošlom kolu Jadran LP neočekivano je na svom terenu doživio poraz od Uranie (1:2), Zmaj iz Makarske nanio je poraz GOŠK-u, Neretva je s 2:0 bila bolja od Uskoka, dok je Kamen s 2:1 bio bolji od Neretvanca.

Neretva je u susretu sa Uskokom pokazala pravo, borbeno lice s ciljem bijega iz donjeg dijela ljestvice. Njezina pobjeda je više nego zaslužena. Što će se događati na stadionu na Lapadu u Dubrovniku nezahvalno je prognozirati. Dubrovčanima u posljednje vrijeme baš i ne cvjetaju ruže, ali iz prošlosti znamo da u susretima s Neretvom uvijek daju makismum. Nama se čini da je Neretva u većem postotku stabilizirala svoje redove, a valja naglasiti da je novi trener Ivan Bubalo ponudio i neke nove oblike rada težeći prije svega homogenizaciji momčadi.

Igrači Neretve vježbali su i u utorak, što je i dokaz da se ozbiljno pripremaju na put u Duvbrovnik s polaskom iz Metkovića u srijedu u 10 sati.

U Opuzenu Neretvanac čeka susjede iz Ploča. Prijatelji nogometa sigurno će doći na svoje. Treneri Goran Proleta (Neretvanac) i Mario Oršulić (Jadran LP)  stari su poznanici i prijatelji, a svaki od njih sprema svoje pobjedničke opcije.

Činjenica da Jadran LP ima sedam bodova više ne mora ama baš ništa značiti. Na Podvornici, u to smo sigurni, bit će dobrog nogometa.