Neretvanski Oglasnik 1200x200px

II. KUP REGATA VSD-a

VK Neretvanski Gusar ukupni pobjednik u kategoriji ‘kadeta B’

9. svibnja u Zatonu kod Šibenika održana je II. Kup regata VSD-a na kojoj su nastupili svi veslački klubovi iz Dalmacije i veslački klub ‘Jadran’ iz Rijeke (van konkurencije). Za nas je to zapravo bila prva regata ove godine, a ujedno i provjera naših veslača nakon duljeg izbivanja sa natjecanja.

Izuzetno smo zadovoljni s ostvarenim rezultatima i na kraju smo bili ukupni pobjednici u kategoriji ‘kadeta B’. Medalje su osvojili:

• četverac na pariće – kadeti KMA, 2. mjesto (Josip Volarević, Ivan Bebić, Frane Vugdelija, Antun Vugdelija);
  • skif – juniori B, 3. mjesto (Toni Milan);
  • skif – kadeti KMB, 2. mjesto (Roko Mijić);
  • dvojac na pariće – kadeti KMB, 1. mjesto (Matej i Gabrijel Šiljeg);
  • skif kadetkinje – KŽB, 1. mjesto (Reina Bebić);
  • dvojac na pariće – kadetkinje KŽB, 2 .mjesto (Maris Gluščević, Ema Bebić);
  • skif – kadeti KMA, 2. mjesto (Nikola Mijić)
  • dvojac na pariće -juniori B, 2. mjesto (Gabrijel Gluščević, Noa Bebić).

Svoj prvi nastup na regati imao je Marin Raič, koji je u skifu – kadeti KMB, osvojio 7. mjesto. Sljedeća regata, odnosno III. Kup VSD-a – Memorijal Tonći Skender, je već u sljedeću subotu, 15. svibnja u Makarskoj. Na ovoj regati planiramo nastupiti sa rekordnih 20 posada.

Tablica

PODJELA BODOVA U ROVINJU

Metković Mehanici samo jedan bod u Rovinju

Arhivska fotografija

Metković Mehanika u Rovinju nije uspjela stići do pobjede i dva boda, već je osvojila samo jedan igrajući s momčadi Rovinja neodlučeno, 31:31 (15:15).

Prema svemu sudeći, prvo dio susreta gotovo u potpunosti je što se kretanja rezultata tiče pripao gostima, a drugi dio igračima domaćeg sastava.

Metkovci su od početka imali rezultatsku prednost , 1:3, 2:4, 3:5, 4:5, 6:7, a u 10.minuti uslijedilo je poravnanje, 10:10.

Metković je do 20.minute imao prednost od jednog gola, domaći prelaze u vodstvo u 21. minuti (11:10), slijedila su nova poravnanja gostiju i njihova prednost u 28.miønuti od 13:14.

Domaći su poravnali, zatim poveli s jednim golom razlike da bi Marić sa 7 metara pogodio za 15:15 na odmoru.

U nastavku Rovinjani imaju od jednog do tri gola prednosti, Metković se u 39.približio na 21:20, domaći opet bježe na jedan ili dva gola razlike, ali je u 54.minuti rezultat bio 28:28. Angažiranom igrom gosti u 58. minuti dolaze do dva gola viška (29:31), ali Bašić prvo pogađa za 30:31, a devet sekundi prije kraja i za konačnih 31:31.

Treba reći da nakon toga Marić nije iskoristio „sedmerac“, a da jest, tada mi Metkovci otišli kući pjevajući. Međutim, ni bod nije loš, kad već nisu osvojena dva.

Marić s 8, Batinović sa 7 i Arapović sa pet golova bili su ponajbolji strijelci Metkovića, a Đukanović (9) i Pavlov sa 8 golova u redovima Rovinja.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250