Rekordan broj ekipa na ovogodišnjem Maratonu lađa

Jutros je u Hotelu ‘Narenta’ održana konferencija za medije Udruge lađara Neretve na kojoj je predsjednik Luka Oršulić informirao javnost o pojedinostima vezanima za ovogodišnji Maraton lađa na Neretvi.

Kako je istaknuo Oršulić, na ovogodišnjoj manifestaciji sudjeluje rekordan broj od 54 ekipe, pri čemu je njih 36 na Maratonu lađa, a 18 na Maratonu lađarica.

Pole position u srijedu u Opuzenu, a u četvrtak 8. Maraton lađarica

Tjedan lađe na Neretvi započinje u srijedu u Opuzenu utrkama za startne pozicije na Maratonu lađa, a nastavlja se u četvrtak 8. Maratonom lađarica na kojem će nastupiti 216 veslačica. Start je ispod Lučkoga mosta u Metkoviću, a cilj u Opuzenu.

Na ovogodišnjem Maratonu lađa, stazu dugu 22 km veslat će više od 500 lađara, a izravni prijenos i ove godine bit će na HTV-u te na lokalnim radijskim postajama ‘Delta’ i ‘Ploče’.

Baš kao i lani, i ove godine Maraton lađa na Neretvi prate stroge epidemiološke mjere. Gledatelji tako neće moći pratiti Maraton na cilju ni na startu, već samo s obala Neretve. Također, zapovjedni brod bit će znatno manji nego prethodnih godina, pa se ne očekuje dolazak državnoga vrha. Uz lokalne i županijske predstavnike, izaslanik premijera Andreja Plenkovića bit će ministar Tomislav Ćorić.

Tjedan lađa na Neretvi završit će u nedjelju, 15. kolovoza povratkom lađa iz Ploča u Metković.

*Ispričavamo se. Zbog tehničkih poteškoća imali smo smetnje na početku samog video-priloga ali su s vremenom otklonjene.

NERETVA PORAŽENA DOMA

U neretvanskom derbiju slavio Neretvanac

Arhivska fotografija

Neretva i Neretvanac odigrali su utakmicu šestog prvenstvenog kola 3.HNL, na igralištu Neretve, a pobijedio je Neretvanac , s 1:2.

Već u 5.minuti ubačenu loptu sa strane prihvatio je igrač Neretvanca,

Taslak koji je s 3-4 metra poslao loptu u mrežu za 0:1 !

U 11 .minuti prigoda Neretve nije iskorištena. U 30.minuti Marić je pucao s veće udaljenosti ,ali je vratar gostiju zaustavio taj udarac.

Malo kasnije imao je prigodu Batinović, ali je Neretvančev vratar bio uspješan.

Mora se priznati da je Neretva imala više od igre, da je napadala, dok je Neretvanac koristio sigurnu igru u obrani i povremene kontranapade.

U nastavku, nakon vodstva iz prvog dijela, ništa se nije promijenilo u načinu igre jedne ili druge momčadi. Neretva je stihijski napadala, a Neretvanac se znalački branio i prijetio iz kontri .

Tako je 64.minuti nakon napada Neretvanca iskusni Ante Mihaljević prihvatio loptu i iz blizine snažnim udarcem doveo svoju momčad do 0:2 !

Nakon toga igrači Neretve ulagali su napore kako bi popravili rezultat. U tome su uspjeli u 73.minuti zahvaljujući Mariu Mariću koji je iz daljine snažnim udarcem pogodio okvir vrata, nakon čega je lopta završila u mreži Neretvanca, za 1:2 .

Uslijedili su , doduše, dosta neorganizirani napadi Neretve, te slobodan udarac Marića u 75.minuti kojega je ukrotio vratar Neretvanca. I u jeku jalovih napada Neretve, u 81.minuti slijedi kontranapad Opuzenaca , Bruno Jelavić čini prekršaj i za to dobiva crveni karton.

Istu sudbinu doživio je igrač Neretvanca Herceg u 87.minuti.

U igri „bez igre“, a ni u sudačkoj nadoknadi vremena od pet minuta , Neretva nije uspjela poravnati.

Prema našem skromnom mišljenju najzaslužniji čovjek u pobjedi Neretvanca svakako je Dino Deak. Po igri i znanju taj čovjek mogao bi igrati i u prvoj ligi.

Što se igrača Neretve tiče, nitko im ne može zanijekati borbenost i htijenje.

Međutim, u igri puno toga nije „štimalo“, posebno u veznom redu i u kreiranju napada. Činjenica je također, da su igrači Neretvanca često insinuirali ozljede, odnosno prekršaje i tražili intervenciju dežurnih službi. Ponekad je sudac Ante Jurić iz Splita nasjedao takvim postupcima igrača.

Ipak, pobjeda Neretvanca je zaslužena, a uprava Neretve i stručni stožer zajedno s igračima trebali ili morali analizirati stanje i na određeni način Neretvu učiniti stabilnom u nastavku prvenstva.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250