Hotel PRESIDENT 1200×200

3. HNL JUG

Velika pobjeda Neretve u Pločama

Nogometaši Neretve osvojili su bodove u neretvanskom derbiju Treće HNL u Pločama u igri s liderom Jadranom LP kojemu su nanijeli poraz, 0:1, nakon godinu dana nepobjedivosti u Pločama.

Zbog velike i važne pobjede Metkovci su poboljšali plasman pa se trenutačno nalaze na šestom mjestu s 1a 17 osvojenih bodova.

Osim nadmoći Jadrana u prvih nekoliko minuta , sve ostalo bilo je u znaku igrača Neretve koji su ostavili srce na terenu , igrajući napadački do samoga kraja utakmice.

U 38.minuti bio je ubačaj iz kuta za Neretvu, lopta je bila dobro upućena prema vratima Pločana, intervenirao je Stipe Nikolac , na sreću Neretve nespretno, pa je lopta odsjela u mreži Jadrana.

Domaći su imali prividnu terensku nadmoć koja se očitovala u većem broju kornera , ali ubačaji iz kuta nisu iskorišteni.

Sudac je 80.minuti pokazao na bijelu točku u korist Pločana, a onda je udarac Musulina sjajno zaustavio Petar Kozina .

Riječju, Neretva je zahvaljujući velikoj borbenosti igrača, njihovom znanju i angažiranosti od prve do posljednje minute nadigrala i zasluženo pobijedila domaći sastav, i još jednom dokazala da nekako bolje igra kao gost nego kao domaćin.

– Odmah zapišite da od srca čestitam svojim igračima na prikazanoj igri, energiji , trci i znanju koje su pokazali. Jadran nije bilo kakva momčad, nepobjediva je na svom terenu godinu dana, a na kraju su nam njegovi predstavnici čestitali i priznali da smo bili bolji. Borili smo se od prve do zadnje minute, da nije bio autogol, sigurno bi naši napadači pospremili loptu u mrežu Jadrana. Petar Kozina je pokazao što zna i može obranom udarca s 11 metara u 80.minuti. u Našim redovima nije bilo slabog mjesta, ali je bilo krvavih glava naših igrača koji su, ginuli za svaku loptu. Nemamo previše vremena slaviti jer nas u srijedu, pa onda u sljedeću subotu čekaju novi izazovi. Nadam se uspješnim ishodima, – poručio je trener Neretve Mario Svaguša.

Rezultati kola:

Junak-Zagora 0:0, Uskok-OSK 1:0, Zadar-Primorac 2:0, Split -Hrvatski vitez 0:0, Jadran-Neretva 0:1, Zmaj-Sloga 1:1, Kamen-GOŠK 1:0.

DANAS SE IGRA PRVA ZAOSTALA UTAKMICA

Rukometašice Metkovića kod kuće igraju sa Zadrom

Rukometašice Metkovića u drugoligaškom stupnju natjecanja do sada su odigrale šest utakmice i prikupile četiri boda te se nalaze na šestom na ljestvici. Zbog poznatih (epidemioloških ) okolnosti morale su biti odgođene čak tri utakmice, sa Zadrom, Sinjom, i Orkanom.

U subotu, 4.prosinca s početkom u 16 sati Metkovke će na svom parketu ugostiti  ŽRK Zadar, ekipu koja ima samo dva boda. No bez obzira na skromnu bodovnu zalihu Zadranki,  igračice ŽRK Metković moraju igrati kako najbolje mogu i znaju. Inače, pokazale su da znaju i da mogu i da svom klubu žele donositi nove uspjehe. Kako stoji u službenom rasporedu, već sutra, dakle 5.12. Metkovke bio trebale otputovati u Sinj i odraditi utakmici iz 6.kola, a onda 12.prosinca trebale bi otputovati u Dugi Rat i odigrati utakmicu iz 4.kola s Orkanom.

Zaista, pred našim rukometašicama dosta je teško razdoblje, nadamo se i uspješno.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250