UOČI MARATONA LAĐA

Uzbudljive utrke za startne pozicije počinju u 18 sati na Maloj Neretvi

Večeras u 18 sati počinju uvodna lađarska događanja 22. Maratona lađa – uzbudljive utrke za startne pozicije. Sve se odvija u “areni” Male Neretve od starog mosta do brane, duljine oko 120 m u jednom smjeru i natrag do mosta. Po završetku utrka slijedi izbor startnih pozicija na obližnjem trgu i dodjela pokala Slobodne Dalmacije prvim trima ekipama.

Po broju osvojenih mjesta na “brzinskim” utrkama prvo mjesto drže Donjani donji kojih već nekoliko godina nema na maratonu lađa a na drugom mjestu je Rogotin koji ove godine ipak nije na razini kakvoj su bili prije desetak godina. Na 4. i 5.mjestu nalaze se Crni put i Stablina. Ukoliko jedna od ovih dvaju potonjih ekipa osvoji prvo mjesto zasjesti će na prvo mjesto tablice najboljih na brzinskim utrkama. Istakli smo prva dva favorita večeras. Treći favoriti su večeras ekipa Gusara Komin i za nijansu slabiji njihova druga ekipa. Peti favoriti su ekipa Zagreba tako da ne bi bilo čudno da ovih pet ekipa zauzmu prvih pet pozicija. Ipak, znaju se dogoditi i iznenađenja, kratka je utrka i dovoljan je sitni kiks da rezultat bude ispod očekivanja.

Večeras bi trebalo nastupiti minimalno 27 ekipa od 28 prijavljenih. Vinkovački lađari dolaze kasno pa neće nastupiti večeras. Moguće je da još neke pojedine ekipe ne nastupe.

Izvor: facebook / Maraton lađa

GOSTOVANJE U ZADRU

ŽNK Neretva odličnom igrom upisala pobjedu nad ekipom Donata

Nogometašice Neretve sinoć su gostovale u Zadru. Iako bez pet standardnih cura igračice trenera Ante Markote pružile su dobru partiju i pobijedile ekipu Donata, koja se pojačala za novu sezonu u borbi za prvaka Druge lige jug- sjever rezultatom 4:2.

U 7. minuti Veronika Terzić nakon izvedenog udarca iz kuta Ane Mandić pogadja za 1:0, na 2:0 eurogolom u 17. minuti za 2:0 pogađa Lucija Borovac, a odlična Nensi Adamović brani tri odlične prilike i spašava domaću mrežu. Donat prijeti iz kontri, a jednu takvu nakon neopreznosti Neretvine obrane koristi Savčić za 2:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a na početku drugog poluvremena odlična Veronika Terzić za koju igračice Donata nisu imale riješenja pogađa za 3:1, redaju se šanse pred golom domaćina, ali Adamović odlično brani. Kako to obično biva u nogometu kad ne zabiješ primiš, Donat smanjuje na 3:2. Navijači Donata se bude, popunjeno gledalište na igralištu Bagata gura domaće prema naprijed, i u 78. minuti sudac pokazuje na bijelu točku, a tada na scenu stupa Neretvin Manuel Nouer Jelena Kešina i bravurozno brani penal Matei Žilić.

Točku na i ovog zanimljivog susreta stavlja najbolja igračica utakmice, kapetanica Neretve, Veronika Terzić za 4:2, svojim trećim pogotkom. Vrijedi istaknuti i odličnu igru mladih igračica Ljubice Bulum i Laure Sušak.

BP OKTAN 300×250