JURA SHOP – AKCIJA Vikend

NERETVA DOČEKUJE KAMEN

Uz maksimalan napor Neretva protiv Kamena može do bodova

Nogometaši Neretve nesretno su izgubili prošle subote u srazu s momčadi Splita, a u subotu ih čeka doista težak susret s momčadi Kamena iz Ivanbegovine.

Metkovci su trenutačno na 13. mjestu s 18 bodova, samo pet više od zadnje momčadi na ljestvici, Vodica, pa su im bodovi više nego neophodni.

Sigurno je da će trener Marenzi i suradnici smisliti taktiku za tu utakmicu te da će igrači Neretve dati svoj maksimalan doprinos kako bi ostvarili željeni rezultat.

Da će biti lako, sigurno neće, ali Neretva je oduvijek znala zaigrati vrlo dobro baš kada je to bilo najpotrebnije.

Neretvanac iz Opuzena odlazi u Mravince gdje ga čeka Sloga, dok će Jadran iz Ploča u Makarsku na okršaj sa Zmajem.

Pločani su još na prvom mjestu (31 bod), znači s bodom viška u odnosu na pratnju, dok je Neretvanac na četvrtom mjestu s 28 bodova.

U prvoj županijskoj ligi prvenstvenu utakmicu odigrat će Maestral i to kao gost s Hajdukom 1932.

ŽNK NERETVA U DRUGOM DIJELU SLOMILA OTPOR SPLIĆANKI

Nakon vrlo dobre igre Neretva pobijedila ŽNK Marjan

Nogometašice Neretve još su jednom pokazale da znaju i umiju, pokazale su koliko vole svoj klub i nogomet i koji im je cilj.

Naravno, cilj je i ovom prigodom ostvaren osvajanjem sva tri boda , iako su golovi padali tek u nastavku.

Naime, u prvom su dijelu igračice splitskog Marjana igrale dosta čvrsto u obrani a znale su povremeno i zaprijetiti vratarki Neretve. S druge strane Neretva nije iskoristila nekoliko lijepih prigoda pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Ipak, u nastavku je izvrsna Marija Herceg odlučila da igra bez golova ne vodi k pobjedi te je u 57.minuti pogodila za 1:0. Neretva je i dalje napadala, gošće su branile, pa je drugi pogodak uslijedio tek u 88.minuti, a opet je loptu na pravo mjesto uputila Herceg. Konačnih 3:0 zaokružila je svojim pogotkom također odlična Ana Mandić u 90.minuti. Time je dokazala da utakmica traje dok sudac ne označi kraj i da se golovi mogu postizati u posljednjim sekundama.

Sve u svemu bila je to još jedna dobra predstava Neretve i trenera Markote. Sve igračice bile su na visini zadaća, energične i spremne za nadigravanje, a tri gola u mreži Marjana samo dokaz nadmoći domaće ekipe.
Ipak, spomenut ćemo vrlo dobre partije Nine Mijoč, Marije Herceg i Ane Mandić.