ŽUPANIJSKA LIGA

Uvjerljiva pobjeda nogometaša Metkovića

Nogometaši ONK Metković bili su vrlo uspješni u posljednjoj utakmici jesenske prvenstvene etape. Oni su s 4:1 pobijedili momčad Sokola, kojoj je navodno nedostajalo šest igrača. Međutim, ni Metković nije bio kompletan i igrao je bez nekoliko standardnih igrača, ali je momčad pružila dopadljivu i korisnu igru što je vidljivo i po konačnom ishodu.

Krasnim pogotkom Tonćija Jerkovića domaći su došli do prednosti od 1:0, zatim je u 21. minuti srušen mladi Popić u prilici za pogodak, te je isti igrač s 11 metara donio svojoj momčadi novu prednost od 2:0.

Međutim, napadač Sokola Čupić iskoristio je u 29. minuti neopresznost metkovske obrane te je smanjio na 2:1.

U drugom dijelu je mladi Sokol baš majstorski povećao prednost Metkovića na 3:1 u 53. minuti i time dao krila novim napadima Metkovića čiji su igrači opsjedali vrata Sokola. To se pokazalo opravdanom opcijom jer je Tonći Jerković u 56. minuti sjajno reagirao postigavši svoj drugi pogodak i za Metković četvrti.

Do kraja susreta domaći su stalno napadali dok su se gosti grčevito branili. Bilježimo i ozljedu Nikole Jelčića u 75. minuti i njegov izlazak iz igre. Nadamo se da ozljeda nije teže naravi i da će se vrijedni igrač Metkovića brzo oporaviti.

Da na vratima Sokola nije stajao izvrsni Đuro Delija, Metković je mogao zabiti još najmanje tri pogotka. Ipak, i ostvareni rezultat je značajan uspjeh za sve koji rade, igraju ili vode ONK  Metković. Na kraju polusezone Metković je zauzeo mjesto u samom vrhu ljestvice.

ONK Metković – NK Sokol 4:1 (2:1)

ONK Metković je igrao u sastavu: Šiljeg, Batinović, Kežić, Sokol (Mioč), Dominiković, Ramić, Jerković (Marušić), Majić, Popić, Šiljeg, N. Jelčić (M. Jelčić). Trener Plećaš mogao je računati još i na Borasa, Kozinu, i M. Borovca.