Hotel PRESIDENT 1200×200

RUKOMETAŠICE METKOVIĆA U IZOLACIJI

Utakmica rukometašica protiv Orkana otkazana zbog koronavirusa

Utakmica rukometašica Orkan-ŽRK Metkovića otkazana je zbog četiri rukometašice Metkovića u izolaciji i jedne pozitivne Covid-19.

Najavljujući sportske događaje tijekom vikenda pisali smo i o drugoligaškoj utakmici u rukometu za žene Orkan-Metković.

Najavu smo napravili sukladno rasporedu utakmica, kao što i inače činimo.

Međutim, u subotu iza podneva, iz uprave ŽRK Metković su nas obavijestili da se utakmica u Omišu odgađa.

Razlog : četiri igračice ŽRK Metković nalaze se u izolaciji, dok je jedna pozitivna na COVID -19.

Kako je i ekipa ŽARK Split otkazala svoj nastup ovoga vikenda zbog istih razloga , pretpostavlja se da su problemi  nastali baš na utakmici Metković-ŽARK Split u Metkoviću. Žao nam je zbog izolacije igračica i zaraze, a za neupućene možemo kazati da smo najavu i raspored utakmica sačinili prema službenim podacima o rukometnim natjecanjima na stranici hrs.hr.

U budućnosti ćemo najavljivati samo raspored utakmica prema službenim objavama na stranicama HRS-a.

NEOČEKIVAN PORAZ U ŽUPI DUBROVAČKOJ

Treće ligaš izbacio Metković Mehaniku iz daljnjeg kup natjecanja

U Župi dubrovačkoj  u utorak je navečer RK Ardiae inače član Druge lige jug senzacionalno pobijedio RK Metković Mehaniku te će nastaviti natjecanje u Hrvatskom kupu.

Taj klub osnovali su bivši igrači  RKHM Dubrovnik (Putica, Dabelić i ostali), vodeći su u Drugoj ligi, a iz Kupa su izbacili Opuzen, RK HM Dubrovnik i u utorak Metković Mehaniku.

Konačan rezultat glasio je 32:31, ali nakon izvođenja sedmeraca. Za trajanja susreta rezultat je bio neodlučen, 26:26 (12:10). Onda je izvedeno pet serija sedmeraca pa je rezultat glasio 29:29. Potom su izvedene tri dodatne serije , pa je nakon što je domaći vratar Barišić obranio udarac Mariću, konačan rezultat glasio 32:31.

Dabelić je dao 7, Brnin 5, a Dabelić 7 golova, dok  su za Metković u regularnom dijelu najviše golova dali Raguž 11, Bezer 5, i Cvitanović 3.

Što se igre i kretanja rezultata tiče, više-manje domaći sastav bolje se snašao i bolje je odigrao. Tako je u 10.minuti domaćin vodio sa 7:3 pa je trener Čagalj zatražio minutu odmora za dogovor sa svojim igračima. No od toga nije bilo punio sreće, u 19.minuti već je bilo 9:5, a kod 10:7 za domaće u 24 minuti došlo je do prekida interneta, što nije smetalo Dabeliću i ekipi da na odmor odu 12:10.

Isto se nastavilo i u drugom dijelu s tim da je Ivan Goluža u 37.minuti poravnao na 14:14, prvi put od početka utakmice.

Još jednom je Raguž poravnao na 15:15 (38), ali su Dubrovčani opet preuzeli vodstvo od 1 do dva gola razlike. Ipak, Metkovci su malo pojačali napad i u 52.minuti poravnali na 24:24, poveli su opet domaći , 25:24, i 26:25, ali Marić zabija za 26:26 i odlučujuće sedmerce u čemu su više sreće imali domaći, ali je njihova pobjeda u potpunosti zaslužena. Igre rukometaša Metkovića u gostima su ,čini se, za posebnu analizu koju treba obaviti što je prije moguće. Klub koji ima aspiracije ulaska u Premijer ligu ne bi trebao baš na takav način ispadati iz kup natjecanja, i to od kluba koji je osnovan prije tri-četiri mjeseca.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250