STRADUN

Ususret utrci 5K: Du Motion trči za Antu!

Dubrovnik, 8. ožujka 2019. – Du Motionova utrka građana 5K svake godine na gradske ulice privlači sve veći broj Dubrovčana i njihovih gostiju. Tako će biti i 28. travnja, kada se na Stradunu očekuju stotine trkača u prepoznatljivim plavim majicama.

“Odaziv ljudi nas svake godine oduševljava, od školaraca i studenata do poduzetnika, umirovljenika i jako često čitavih obitelji. Svi se taj jedan dan dolaze družiti i zajedno napraviti nešto dobro. Ove godine trčimo radi podizanja svijesti o potrebi što većeg opreza u prometu, a sav prihod je namijenjen neurorehabilitaciji 20-godišnjeg Ante Kolunđije, volontera Du Motiona koji je prošle godine stradao u prometnoj nesreći.” – najavio je direktor Du Motiona Alen Bošković.

Neurorehabilitacija koju provodi Poliklinika Glavić namijenjena je pacijentima koji zbog različitih nesreća ili bolesti imaju oslabljene ili potpuno onemogućene ekstremitete tijela.

“Riječ je o robotskoj neurorehabilitaciji, trenutno najmodernijem i najučinkovitijem konceptu liječenja uz pomoć najsofisticiranijih robotskih uređaja i konvencionalnih fizioterapijskih terapija. Koncept te program liječenja u Poliklinici Glavić individualno su prilagođeni svakom pacijentu ovisno o njegovoj dijagnozi i medicinskom stanju. Upravo je takav program osmišljen i za Antu koji se svakodnevno rehabilitira i do 9h dnevno u cilju što bržeg oporavka i već se naziru odlični rezultati.” – izjavila je Mirna Golubić, zamjenica glavna terapeutica Poliklinike.

Pred velikim srcem Dubrovnika novih je 5 kilometara koje ćemo zajedno istrčati upravo za Antu. Čekamo vas na Stradunu! – poručili su organizatori.

Utrci 5K možete se pridružiti kupnjom trkačkog ili navijačkog paketa dostupnih putem službene web stranice Du Motiona.

PRVENSTVO HRVATSKE U KARATEU

Karate klub Metković u borbama za mlađe uzraste ima 3 viceprvaka i 3 brončane medalje

Drugog dana državnog prvenstva Karate klub Metković je nastupio sa 7 natjecatelja koji su u borbama za mlađe uzraste osvojili 3 srebra i dvije bronce.

EMA GALOV je pobjedama došla u finale i u finalu izgubila pri rezultatu 2:2 na prednost prvog boda protivnice, te postala viceprvakinja Hrvatake, osvojivši srebrenu medalju.

KATJA JERKOVIĆ, također je pobjedama došla u finale i izgubila 4:3, te postala viceprvakinja Hrvatske,

DUJE MIHALJEVIĆ,  nadmoćno došao do finala, te u finalu izgubio 5:1, te postao viceprvak Hrvatske kao i prošle godine.

BRONCE su danas osvojili u repasažu  ANJA POKRAJAC i JOSIP ĆERLEK. Kad se pridoda jučerašnja brončana medalja Duje Žderića, ovogodišnje prvenstvo natjecatelji KK. Metković su završili sa 6 državnih medalja u mlađim uzrastima.

Sljedeći vikend KK.Metković nastupa također u Rijeci na Prvenstvu Hrvatske u borbama u kategorijama kadeta, juniora i ml.seniora, sa 5 natjecatelja u 9 kategorija. Dvoje natjecatelja nastupa u kadetima, dvije u junorkama i troje u ml.seniorima do 21 godinu.