DOMAĆINI BOLJI

Uskok u 10 minuta potopio Neretvu

NK Neretva, cover

Nogometaši Neretve izgubili su derbi utakmicu na Klisu, a Uskok je bio pobjednik s 3:2.

Prvo poluvrijeme završilo je neodlučeno 0:0, a Neretva je igrala dosta dobro, bez obzira na to što je bila gost.

A kad je počelo drugo poluvrijeme, domaći su u 46.minuti došli do vodstva od 1:0. Nije dugo prošlo, a Uskok dolazi do 2:0 u 53. minuti. Činilo se da je do kraja utakmice ostalo dovoljno vremena da se stvari poboljšaju, a onda je minuti nakon drugog gola, znali u 54., Uskok zabio je i treći! Neretva je tako za desetak minuta primila tri gola, što se gotovo ne  pamti. Metkovci su krenuli prema vratima Uskoka, uspostavili su ravnotežu i u 57. minuti rezulat je smanjen na 3:1, a strijelac je bio Adel Ajkunić. Bolja igra Neretve rezultirala je novim smanjenjem rezultata u 67.minuti, na 3:2, a strijelac je bio Šime Erjauc.

Trener Neretve Goran Galov:

– Imali su početkom drugog dijela neobjašljiv pad, a nakon dobro odrađenog prvog dijela. Vratili smo se nakon tih 3:0, smanjili na 3:2, a imali još nekoliko prilika. Izgubili jesmo, ali osramotili se nismo. Iako smo doživjeli poraz u posljednjem nastupu ove jeseni ja svojim igračima nemam što zamjeriti. Inače, zadovoljan sam rezultatima tijekom prvog dijela prvenstva, – rekao je Galov.

Trenutačno je Neretva sedma s 22 boda, a Junak je prvi s 33.

Neretvanac je izgubio od Kamena u Ivanbegovini s 2:1.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS