ŽENSKI NOGOMET

Neretva unatoč premoći i vodstvu od 2:0 uknjižila samo bod protiv Dinama

Objavljeno 14. listopada 2018. u kategorijama: Foto Galerija, Metković, Nogomet, Sport.

ŽNK Neretva - ŽNK Dinamo

Teško je prihvatiti činjenicu da su igračice Neretve do 71. minute imale vodstvo od 2:0, pa sukladno tomu, teško je prihvatiti i podjelu bodova. Moglo je čak i lošije završiti za Neretvu, ali srećom nije.

Dakle, premoćniji domaći sastav izveo je na početku nekoliko napada, a jedan od njih uspješno je završila Anica Matića u 3. minuti kada je iz gužve pred vratima Benić, snalažljivo poslala loptu u mrežu za 1:0.

Igra je potom bila ravnopravna u polju, ekipe su na sredini terena pokušavale ostvariti prevagu i višak u napadu, ali prigoda za pogotke nije bilo prema očekivanjima.

U nastavku su ekipe malo osvježene novim imenima. Neretva je zaigrala s više poleta, igračice se nisu štedjele. Mijoč je u 56. minuti promašila, Terzić iz slobodnog udarca u 62. nije uspjela, kao ni Herceg u 68. minuti.

Gošće iz Zagreba su polako preuzimale inicijativu. Na sredini terena ali i u napadu Dinama ključne igračice bile su Stanić i Benković, a u obrani Kopić. Ipak, Metkovke koriste svoju prigodu u 71. minuti, i povećavaju prednost na 2:0. Odbijenu loptu prihvatila je Ljubić koja je minutu prije toga ušla u igru, i prihvaćenu loptu poslala ispod grede Dinama.

Trener domaćih Duško Mijoč optrčao je pola igrališta od sreće. A onda pravi šok. Minutu nakon pogotka Neretve, najbolja igračica na terenu Ivana Stanić iskoristila je neodlučnost vratarke Neretve i smanjila domaće vodstvo na 2:1.

Kešina se u 74. minuti posve iskupila za lošu procjenu kod pogotka te je sjajno zaustavila udarac Bračević, koja je pretrčala gotovo cijelo igralište i uputila udarac kojega je Kešina zaustavila. Ona je i u 80. minuti opet odlično reagirala zaustavljajući novi udarac sve opasnijeg Dinama.

I onda, u 82. minuti bolja igra Zagrepčanki rezultirala je poravnanjem rezultata. Benković je ispred vrata Neretve dočekala ubačenu loptu koju je glavom smjestila u mrežu za konačnih 2:2.

Na koncu, Neretva može biti zadovoljna jednim bodom, iako je bila na pragu pobjede.

ŽNK Neretva: Kešina, Jurković, Matić, Dugandžić, Herceg (od 70. Ljubić), Mijoč, Terzić, Bakalar (od 55.Dedaj), Tanović (od 90. Musulin), Mandić, Perić. Trener: Duško Mijoč.

Igralište Neretve. Gledatelja: 200. Sudac: Lukša Klaić (Konavle).

ŽNK Neretva – Dinamo Zagreb 2:2 (1:0)
Strijelci: 1:0 Matić (3), 2:0 Ljubić (71), 2:1 Stanić (72), 2:2 Benković (82).

Igračica utakmice: Ivana Stanić.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS