RUKOMETAŠI POBIJEDILI

U vrlo dobroj utakmici rukometaši Metković Mehanike zasluženo do dva nova boda

Pobjeda rukometaša Metković Mehanike u susretu s rukometašima Rudara iz Labina nije niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Kvalitetnijom i raznovrsnijom igrom kako u prvom tako i u drugom  dijelu susreta, Metkovci su u potpunosti kontrolirali tijek utakmice, rezultat i odnose na terenu.

Treba znati da u redovima prvoligaša iz Metkovića nije bilo Jure Kozine, Obšivača, Matage i Ilića, čije bi neigranje osjetila svaka momčad. Njihovo odsustvo nadomjestili su njihovi suigrači koji su uložili silan trud i svekoliko znanje kako bi došli do sigurne pobjede.

Odmah na otvaranju susreta domaći su poveli s 4:0 i s 5:1, zatim su se malo opustili što su Labinjani znali iskoristiti te su u jednom trenutku približili na jedan pogotak zaostatka. No, tada bi na scenu stupali Bezer, Marević ili Cvitanović, koji bi stvari vraćali na pravo mjesto.

Nakon što je prvi dio pripao Metkoviću, ta je momčad i u nastavku dominirala. Imala je stalnu prednost do četiri pogotka razlike, a da Metković ne dođe do veće prednosti potrudio se brzonogi i precizni igrač Rudara Ratkajec.

Sve u svemu, bila je to jedna od boljih i ljepših rukometnih predstava u jesenskom dijelu prvenstva u kojoj smo gledali dosta zanimljiv rukomet. Bilo je i pogrešaka koje su u svakom sportu uobičejene, ali su ovoj prigodi svedene na najmanju moghuću mjeru.

RK Metković Mehanika – RK Rudar Labin 25:23 (15:12)

Strijelci za pobjednike su bili: Bezer 10, Cvitanović i Marević po 6, Bartolović 2 i Ćužić 1.

Najbolji strijelci Rzdara su bili s 10 i Derossi s pet golova.

Sudili su Mikelić i Parađina iz Solina.

BOD NA KRAJU DOIGRAVANJA ZA OSTANAK

Završena je jedna od najtežih sezona, Neretvanke ćemo i slijedeće godine gledati u Prvoj ligi

Neretvi samo bod na kraju doigravanja za ostanak u 1.HNLŽ.

Nogometašice Neretve i sljedeće će sezone igrati u 1.HNLŽ. Konačno je završena jedna od najtežih sezona u povijesti ne samo Neretve nego i sporta uopće.

U posljednjoj utakmici doigravanja za ostanak, Metkovke su igrale neodlučeno s Viktorijom iz Slavonskog Broda, 2:2 (2:1).

Gošće su u 21. minuti iskoristile neopreznost Neretvine obrane i pogotkom Kurkutović stigle do prednosti od 0:1.

Devet minuta kasnije dobro je reagirala Milinović koja je poravnala na 1:1.

U 39. minuti Marija Matuzić ubacila je loptu u vlastitu mrežu, za vodstvo Neretve, 2:1.

U nastavku su dvije ekipe opet pokazale želju i nastojanja da dođu do pobjede.

U 54. minuti Kurkutović postiže svoj drugi gol, a do kraja ni jedne ni druge nisu uspijevale promijeniti rezultat, koji inače odgovara i jednima i drugima.

Susret kojemu nisu nazočili gledatelji vodio je sudac Dario Košutić iz Šibenika, a Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Musulin, Šunjić, Sušak, Matić, Dedaj, Mijoč, Borovac, Bulum, Bokšić (Suton), Milinović (Jurković).

NEXTBIKE 300x250px
Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250