ONK METKOVIĆ UVJERLJIV

U vrlo dobroj igri ONK Metković slavio protiv Hajuka 1932

Nogometaši Metkovića na svom su terenu prikazali vrlo dopadljivu i borbenu igru te su znalački iskoristili pet, od makar još tolikog broja pravih prigoda za pogotke. Naime, zahvaljujući boljoj angažiranosti i samoj igri, Metkovci su mogli zatresti gostujuću mrežu još nekoliko puta.

Hajduk je doputovao sa svega 12 igrača, ali to ne umanjuje zasluženost metkovske pobjede.

”Golijadu” je otvorio Obradović u 17. minuti za miran i siguran nastavak utakmice, a zatim je Dragan Brečić opet podsjetio na svoje najbolje dane i dokazao da je još uvijek među najbolji ili među najboljima. U 33. minuti naciljao je mrežu vratara Hajduka milimetarski točno i precizno, za 2:0.

Josip Mioč je ponovno pokazao svoje umijeće matiravši vratara Hajduka u 50. minuti za 3:0 svoje momčadi.

Nakon ulaska u igru iskazao se i Žižić lijepim udarcem za 4:0 u 70. minuti, pa je tada bilo posve jasno da će bodovi pripasti domaćima. Blažek je u 80. minuti smanjio na 4:1, a pobjedu Metkovića potvrdio je Marin Ćužić u 82. minuti. Riječju, bravo za igrače ONK Metkovića koji su dospjeli na drugo mjesto s 13 osvojenih bodova.

Sastav: M. Batinović, D. Batinović, Marević, Plećaš, L. Borovac (M. Borovac), Kežić (Jelčić), Mioč, Manenica (Ramić), Obradović (Ćužić), Brečić (Sokol) i Krtalić. Trener: Tomislav Plećaš.

Sudac: Josip Dugandžić (Komin)

Ostali rezultati: Maestral-Župa dubrovačka 1:1, Jadran-Sokol 1:1, Žrnovo-Croatia 1:3, Konavljanin-Gusar 3:3, Slaven-Orebić 1:1.

POSLJEDICE PANDEMIJE

Prekinuto natjecanje i u Prvoj boćarskoj ligi

Nakon donošenja novih epidemioloških mjera prije nekoliko dana a koje se odnose na razna okupljanja pa tako i na sportska, uslijedile su odluke sportskih saveza u našoj zemlji o prekidu natjecanja u određenim rangovima, osim natjecanja vrhunskih sportaša I. II. i III. kategorije u individualnim sportovima, za klubove koji se natječu u prvom i drugom rangu natjecanja u seniorskoj konkurenciji.

Kako je ta odluka uključivala nastavak natjecanja samo u najvišem rangu u seniorskoj konkurenciji u ekipnim sportovima smatralo se da i boćarski prvoligaši imaju to pravo.

Stoga su prošloga vikenda odigrali utakmice 5. kola Prve boćarske lige.

Međutim, stiglo je novo tumačenje Ministarstva turizma i sporta prema kojemu je boćanje pojedinačni sport pa je Izvršni odbor HBS-a odlučio prekinuti (obustaviti) sva natjecanja u svojoj nadležnosti. Ukoliko epidemiološka situacija bude povoljnija prvenstvo prvoligaša u boćanju moglo bi se nastaviti tek 15.siječnja 2021.godine.

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250