Ostanimo u kontaktu

BICIKLIZAM

U Vidu održana MTB utrka XCP Stipe Čamber

Objavljeno prije

Vid je u nedjelju bio domaćin odgođenog 8. kola XC zimske lige Dalmacije, gdje se vozila tradicionalna četvrta po redu „ Čamberica“.

U suncem okupanom Vidu okupilo se preko 100 natjecatelja na tradicionalnoj MTB utrci XCP Stipe Čamber koju BK Metković organizira u okviru rekreativne lige Dalmacije u sezoni 20018. / 20019.

Lijepo vrijeme privuklo je velik broj natjecatelja na start utrke ispred Arheološkog muzeja „Narona“ u Vidu odakle ih je put vodio prema Prudu i usponu u selo Dragovija, gdje ih je čekao prvi ispit spretnosti na zahtjevnom single tracku prema mjestu Nova Sela. Iz Novih Sela preko Vreštice krenulo se nazad prema Vidu gdje su se odvojile kategorije žene i U16 i krenuli prema cilju utrke, dok su se ostali morali ponovno na uspon prema selu Dragovija kako bi za kraj utrke okušali svoje sposobnsti na singlu „Mrtvački put“, koji je izazov za svakog natjecatelja i nakon kojeg se lagano dolazi do cilja ispred arheološkog muzeja Narona.

Treći put titulu ukupnog pobjednika na 27 km dugoj stazi ponio je Goran Cerović (Pljevlja XC Team) u vremenu 1:10:41 ispred članova BBK Orlov krug Roka Fržopa i Ivice Mesarića. Najstariji biciklist je Luka Jakovljević (1948) iz BBK Pakoštane, a najmlađi natjecatelj koji je završio utrku je Emel Ljubuškić (2008) član BBK Puls.

Posebno zadovoljstvo bilo je vidjeti najmlađe bicikliste kako se bore za svoje medalje i ponosne roditelji koji ih bodre.  Njih 60-ak pokazalo je svoje vještine i umijeće na maloj Čamberici koja se i ove godine vozila kod spomenika Domagojevim strijelcima, te su svi sudionici dobili finišerske medalje, a najbolji prigodne nagrade i medalje. BK Metković u svom radu poseban naglasak stavlja na rad s djecom, te ulaže velike napore kako bi djeci približio biciklizam kao sport i zdrav način življenja.

REZULTATI:

XCP Stipe Čamber

Žene : 1. Karmen Škiljić BBK Pakoštane, Tanja Barišić (Individual), 3. Marina Kazija (BBK Pakoštane)
U16 : 1. Fabijan pejić (BBK Pakoštane), Ante Klarić (BBK Orlov krug), 3. Petar Škiljić (BBK Pakoštane)
16-20 : 1. Roko Fržop (BBK Orlov krug), 2. Ivan Lalić (BK  Faust Vrančić), 3. Petar Spaić (BK Mostar)
20-30 : 1. Davor Krezić (BK NoSTress), 2. Luka Bukarica (BK Petar Svačić), 3. Marko Pehar (BK Adrion Oros)
30-40 : 1. Goran Cerović (Pljevlja XC Team), 2. Dino Belakušić (BK Fortica), 3. Marin Zorica (BBK Pakoštane)
40-50 : 1. Ivica Mesarić (BBK Orlov krug), 2. Marin Pejdo (BBK Orlov krug), 3. Joško Fržop (BBK Orlov krug)
50+ : 1. Zoran Perić (BK Kairos), 2. Dragutin Petković (BK Konavle), 3. Tomislav Zrilić (BBK Pakoštane)

XC Stipe Čamber kids race

Klinceze: 1. Erika Malezija (BK Metković), 2. Cvita Talajić (BK Metković), 3. Lucija Volarević (RK Jerkovac)
Klinci : 1. Jure Kuzman (BK Metković), 2. Vito Prusac (Metković), 3. Mihovil Kapović (Opuzen)
U9 cure : 1. Maša Klarić (BBK Orlov krug), 2. Lucija Kuzman (BK Metković), 3. Iva Dominiković (BK Metković)
U9 dječaci : 1. Jure Kuzman (BK Metković), 2. Antonio Krstičrvić (Vrgorac), 3. Jure Kuzman (BK Metković)
U11 cure : 1. Lara Bokšić (BK Metković), 2. Lara Krpeta (BBK Pakoštane), 3. Marta Mesarić (BBK Orlov krug)
U11 dječaci : 1. Frane Perić (BK Kairos), 2. Marko Talajić (BK Metković), 3. David Pejdo (BBK Orlov krug)
U13 cure : 1. Paula Buljubašić (RK Jerkovac),  2. Sara Ćosić (RK Jerkovac), 3. Klara Volarević  (RK Jerkovac)
U13 dječaci : 1. Roko Doljanin (BK Posedarje), 2. Mustafa Jamak (BK Tuzla), 3. Toni Milan (Metković)
U15 cure: 1. Lukrecija Krstičević (RK Jerkovac), 2. Iva Markić (RK Jerkovac)
U15 dječaci : 1. Jakov Nado Kulušić (BBK Pakoštane), 2. Jakov Krmek (BK Relaks), 3. Vinko Bulum (BK Metković)

Piše BK Metković

NERETVANSKA REGIONALNA ŠAHOVSKA LIGA

Kadeti i seniori HŠK Metković pobijedili ekipe ŠK Zrinjski

Objavljeno prije

Večeras je u Šahovskom klubu u Metkoviću odigrano 3. kolo Neretvanske regionalne šahovske lige za kadete i 2. kolo za seniore.

Sastale su se ekipe HŠK Metković i ŠK Zrinjski iz Mostara. Kadeti su pobijedili 6:2, a seniori 5.5: 2.5. Druga ekipa HŠK Metković je odgodila zakazani meč u Širokom Brijegu za idući vikend.

Za metkovske ekipe su nastupili: Augustin Brnas, Rade Senta, Goran Manenica, Nikola Bebić, Boro Obrvan i Slavko Bakalar te Mihael Borna Bjeliš, Dominik Blaž Bakalar, Jakov Šiljeg i Ante Crnjac.

Izvor i fotografije: HŠK Metković

Nastavi čitati
BP OKTAN 300×250

Najčitanije