ULTIMATE SPORTS GYM – 1200×250

ODIGRANE UTAKMICE 1.KOLA PRVENSTVA 3.HNL JUG

U prvom kolu prvenstva treće ligaša samo Pločanima sva tri boda

Foto Ilustracija

S nadom da neće biti prekida, započelo je natjecanje nogometaša u 3.HNL Jug, a u utakmicama prvog kola od tri neretvanska predstavnika s tri boda osladili su se samo nogometaši Jadrana LP pobjedom u susretu sa Zmajem iz Makarske (strijelac Theodosiou, 37.minuta).

Međutim, i Neretva je na gostovanju u Hrvacama bila uspješna, iako ne sto posto, ali je uzela jedan boda igrajući 2:2 .

Domaći su poveli s 2:0 u prvom dijelu, a onda je Neretva zaigrala još bolje, te su prvo Buhač, a pri kraju susreta i Marić postigli dva gola za poravnanje i za jedan bod.

Nema sumnje da je Mario Svaguša odlično pripremio i posložio svoju momčad, i da vlada puna harmonija između njega i igrača u koje ima veliko povjerenje, ali i oni u svog trenera.

Očito je, također, da su igrači Neretve u odličnoj tjelesnoj spremi, te da pokazuju umijeće i na taktičkom planu. Pa, nije bilo lako vratiti se nakon 2:0, postići dva gola i vratiti se u Metković s jednim bodom. Naravno da u nastavku prvenstva u svakoj momčadi može doći do oscilacija pa tako i u Neretvi, ali se nadamo da ih uopće neće  biti.

Znanje i odlučnost igrača i trenera biti će na „vagi“ već sljedeće subote kada u Metković stiže bivši drugoligaš Junak.

U nedjelju navečer, opuzenski Neretvanac gostovao je na Klisu i u srazu s Uskokom izgubio je s 2:1. Domaći su golom Teklića iz 13. minute otišli na odmor s golom viška, onda je Božinović u 54.minuti povećao na 2:0, da bi Čepo koji je ušao s klupe za pričuve, u 82.minuti smanjio na 2:1 za Uskok.

U DUBROVNIK PO BODOVE

Neretva će u subotu i na Lapadu igrati svoju igru

U petom kolu prvenstva 3.HNL jug, Neretva u subotu gostuje na Lapadu u Dubrovniku gdje je čeka sve bolji GOŠK Dubrovnik.

Trenutačno, Metkovci su pri vrhu sa sedam bodova iz četiri utakmice, dok je GOŠK nešto niže, na 12 mjestu  s pet bodova.

U pripremnom susretu Neretva je visoko porazila Dubrovčane, no, od tada se puno toga promijenilo.

Prvenstvo je ipak nešto drugo, a GOŠK će sigurno nastojati iskoristiti činjenicu da igra na svom terenu.

Nažalost, momčad Maria Svaguše na Lapadu neće biti kompletna.

– Zbog ozljeda neće igrati Buhač, Pero Raguž, kapetan Eduard Raguž i Stipe Batinović, a zbog žutih kartona neće nastupiti Nikola Čupić.

Ipak, nadam se da ćemo odigrati kvalitetnu, snažnu, mušku utakmicu u kojoj će naši  igrači pokazati spremnost, znanje i borbenost , ali i trku. Svakako da je naš domaćin motiviran , ali mi ne odustajemo od svog načina igre koji je već prepoznatljiv. Idemo na pobjedu, gledamo samo ono što mi možemo i moramo napraviti na toj i svakoj novoj utakmici, – poručio je trener Neretve, Svaguša.