VELIKI NERETVANSKI DERBI

U pedesetom prvenstvenom susretu Neretva uspješnija od Neretvanca

Pogotkom Adela Ajkunića u 61. minuti, iz njegovog petog pokušaja, Neretva je na svom terenu u 50 – tom međusobnom prvenstvenom susretu pobijedila momčad Neretvanca s 1:0 i tako poboljšala položaj na ljestvici.

Na igralištu Neretve, odnosno u gledalištu odavno nismo vidjeli veći broj posjetitelja iz cijele doline Neretve, njih oko 500.

Poseban „štimung“ priredili su navijači Neretve BWK Killersi koji su bez prestanka bodrili igrače Neretve.

Treba reći da je ova utakmica imala i humanitarni karakter jer je prihod od prodanih ulaznica namijenjen za liječenje naše male sugrađanke Marije Dominiković.

Uvodno spomenimo da su se Neretva i Neretvanac u prvenstvenim utakmicama do ove sastali 49 puta, te da je Neretva upisala 21 pobjedu, Neretvanac 15 pobjeda, dok je 13 utakmica završilo neodlučeno. Na kontu Neretve nakon subotnjeg sraza upisane su 22 pobjede.

Od početka je bilo jasno da se Neretvanac neće orijentirati samo na obranu i čuvanje svoje mreže, pa se može reći da je u prvih desetak minuta ta momčad nekako bolje stajala na terenu. Neretvinih nekoliko napada nije urodilo plodom, a prvu pravu prigodu propustio je realizirati Ajkunić u 16. minuti. Uzvratio je brzonogi Memaj minutu kasnije, a novu prigodu za Neretvu propustio je potom opet Ajkunić.

Isti igrač imao je prigodu i u 20. minuti, ali je njegov udarac istrčavanjem zaustavio vratar Neretvanca Baždarić.

Dvije minute kasnije opet je vratar gostiju spasio svoju mrežu, a Neretva je igrala zrelo i puno odlučnije. U 31. minuti Killersi su dimnom zavjesom obilježili svojih 31 godinu postojanja.

Bolja Neretva snažno je napadala do konca poluvremena, dok se Neretvanac orijentirao na brze napade, uglavnom preko Memaja.

Igrači su na odmor otišli s 0:0.

U nastavku su momčadi igrale dosta dinamično, ali kako je vrijeme odmicalo činilo se da Neretvanac posustaje. A posustao je i mladi  Memaj. Opet je igrač nadmoćnije Neretve Ajkunić, u 53. minuti mogao postati centralna osoba na terenu, no njegova udarac završio je pokraj Neretvančevih vrata. Udarac Bubala iz daljine lako je uhvatio Baždarić u 57. minuti.

I onda slavlje na igralištu Neretve u 61. minuti. Medić je uputio udarac, lopta je došla na nogu Ajkuniću koji je snažno uputio udarac sa sedam-osam metara i pogodio za 1:0 !

Tempo igre nešto je splasnuo, Juričić je u 80. minuti šutirao ali je Baždarić bio na mjestu. U redovima pobjednika vrlo dobru partiju uz strijelca Ajkunića pružili su Dražen Glibo koji je besprijekorno zaustavljao Memaja, ali i Chinedua, zatim Luka Juričić kojega je bio pun teren. Zapravo slabog mjesta u Neretvinim redovima nije bilo.

Pobjedu nad susjedima igrači Neretve proslavili su sa svojim navijačima.

Donosimo vam video zapise s utakmice kao i foto galeriju u nastavku.

Prvo poluvrijeme:

NERETVANSKI EL CLASICOPratite UŽIVO susret 3.HNL Jug između NK Neretva i NK Nertvanac (1. poluvrijeme)

Publiée par Metkovic NEWS sur Samedi 27 avril 2019

Drugo poluvrijeme:

NERETVANSKI EL CLASICOPratite UŽIVO susret 3.HNL Jug između NK Neretva i NK Nertvanac (2. poluvrijeme) Susret je završio 1:0 za Nerevu

ONK METKOVIĆ CILJA NA SAM VRH LJESTVICE 1.ŽNL

U nedjelju počine nogometno prvenstvo u Prvoj Županijskoj ligi DNŽ

Nakon naprasnog prekida natjecanja zbog pandemije korona virusa, u nedjelju će započeti novo prvenstvo u Prvoj nogometnoj županijskoj ligi čiji su članovi i neretvanski klubovi ONK Metković, Gusar i Maestral.

Protekle sezone do prekida natjecanja ONK Metković je bio u vrhu ljestvice s nizom dobrih predstava i prestižnim brojem bodova.

Glavno je pitanje kako će naš županijski ligaš izgledati u novom prvenstvu s na sve globalne nedaće koje su pratile sve sportske klubove, pa i ONK Metković.

Da će sve biti kako valja najbolje govore informacije o minimalnom broju odlazaka igrača, bolje reći otišao je samo Filip Majić na Cipar, dok je Marin Brečić trenutačno ozlijeđen.

No, došli su iskusni Dragan Brečić iz Neretve, Mateo Obradović iz Neretvanca, Stipe Mioč iz Croatie Gabrile, te Marin Ćužić koji se vratio iz Irske.

Pripreme su službeno započete 18. kolovoza, pod nadzorom trenera Tomislava Plećaša i kondicijskog trenera Damira Senjića.

Prema riječima istaknutog člana kluba (i u administraciji i na terenu) Marina Jelčića, temeljni cilj kluba nije se mijenjao, a odnosi se na nastojanja da ONK Metković na kraju novog prvenstva bude među prva tri kluba na ljestvici.

Za to postoje svi materijalni i kadrovski uvjeti, pa ne bi bilo iznenađenje da se Metkovci nađu i na prvom mjestu.

Trener Plećaš uoči i na početku prvenstva može računati na sljedeće igrače: M. Batinović, Planinić i I. Šiljeg (vratari), zatim Boras, D. Batinović, Mišanović, Kaleb, Sokol, Kozina, M. Borovac, Manenica, Kežić, R. i D. Brečić, Krtalić, N. Jelčić, Ramić, Marević, L Borovac, J. Plećaš, Jerković, Obradović, J. i S. Mioč, Jelavić, J. Šiljeg i Ćužić.

Sigurno je da će na svim utakmicama Metkovića čuti i njihovi vjerni navijača, a bit će podrške i na gostovanjima. Klupska uprava sjajno radi svoj posao, igrači, navijači i uprava predstavljaju jednu jedinstvenu cjelinu, ili kako u klubu kažu: ekipa, a ne klub. S takvim pristupom i odnosima mogu se očekivati kvalitetne igre i učestale pobjede. Prvi ispit bit će u nedjelju su srazu s Jadranom iz Smokvice, i uz prisustvo samo određenog broja gledatelja. Metkovci su uvjereni da će uz dobru igru upisati sigurne bodove.

Tomislav Plećaš, trener:

– Radili smo jako dobro i kvalitetno, imamo dobre igrače i dobru suradnju među sobom. Prošle sezone bili smo u vrhu, pa vjerujem da ćemo i u novoj. Tu su još Gusar, Župa, Croatia, Orebić, a pitanje je kome će se posrećiti. Naša uprava omogućila je kvalitetne uvjete za rad, uz nas su i naši navijači, a vrlo je važno spomenuti da nam igrači nisu odlazili (osim Majića). Nećemo se bojati ni juriša na prvo mjesto, bude li prilike. Što sed tiče utakmice s Jadranom iz Smokvice, mislim da bi sve drugo osim naše pobjede bilo veliko iznenađenje,-poručio je Plećaš. Inače, Liga broji 12 klubova.

Dodajmo da će Gusar na svom terenu igrati s Croatiom, dok će Maestral u goste Konavljaninu.

Sve utakmice trebale bi započeti u 16.30 sati.

NEXTBIKE 300x250px
Svadbeni salon Dalmata 300×250