BRAVO ONKOVCI

U osmini finala hrvatskog nogometnog Kupa ONK Metković izbacio Jadran LP

To više nije slučajno, ONK Metković bilježi novi uspjeh u Kup natjecanju za područje NC Neretva, a „žrtva“ je ovom prigodom bio trećeligaš Jadran LP iz Ploča.

U regularnom dijelu utakmice rezultat je glasio 1:1. Gosti su poveli s 0:1 golom Aljoše Krstičevića u 69.minuti, a poravnao je Jelavić krasnim pogotkom u 79.minuti.

Pločani su na papiru bili favoriti, međutim, Metković je znao kako se suprostaviti susjedima i na koji način dočekati kraj utakmice s orijentacijom na izvođenja udaraca s 11 metara.
Za Metković su redom pogađali Jelavić, Mioč,Batinović,Brečić i Kaleb, a za goste Raič, Marko i Martin Musulin te Kordić.

Udarac Dina Primorca jednog od najboljih igrača Jadrana LP zaustavio je Marijo Batinović vratar Metkovića. U teren su ušli navijači Metkovića, članovi uprave i ostali kako bi zajednički proslavili novi podvig i nastavak natjecanja u Kupu.

Treba reći da je Jadran LP igrao u svom najboljem sastavu i da je tijekom prošle sezone u tom natjecanju ostvario značajan uspjeh. Nakon pobjeda i eliminacije Gusara i Jadrana, poletnu i složnu momčad Metkovića čeka NK neretva.

NOVI TRENER PREUZEO NERETVU

Ivan Bubalo je novi trener Neretve

Nakon odlaska trenera Damira Borovca, u ponedjeljak je UO NK Nertva odlučio da će metkovskog trećeligaša voditi Ivan Bubalo, donedavno trener drugoligaša Solina.

Ranije je dvije sezone bio član stručnog stožera HŠK Zrinjski iz Mostara, a samostalno je vodio NK Branitelj.

Očito je da je UO Neretve uvidio ozbiljnost trenutačnog stanja i položaja na ljestvici, osobito nakon poraza od 3:0 u Blatu u utakmici sa Zmajem, pa se odlučio na rekonstrukciju stručnog stožera.

U dosadašnjem dijelu prvenstva Neretva  je ostvarila samo tri pobjede, igrala je u ritmu srijeda-nedjelja zbog korone, a ljetne pripreme su upravo zbog samoizolacije bile od male koristi.

Stoga je pred novim trenerom velika zadaća kako osvježiti momčad i već u subotu s Uskokom pokazati kako će Neretva izgledati u budućnosti.

Svadbeni salon Dalmata 300×250