ONKOVCI ČEKAJU SLAVENA

U nedjelju županijski nogometni derbi ONK Metković-Slaven

ONK Metković nastavio je i novoj sezoni u prvenstvu Prve županijske nogometne lige s uspjesima, u dobroj vjeri da će ponoviti prošlosezonski uspjeh i osvajanje prvoga mjesta.

U prvoj utakmici na svom terenu Metkovci su s 1:0 pobijedili dobru momčad Orebića, a u utorak su u Krvavcu pobijedili momčad Maestrala sa 7:0. To je , vjerujemo o najizrazitija pobjeda Metkovića u susretima s prvim susjedima ( u istom rangu).

No, život ide dalje pa će igrači koje uspješno vodi mladi trener a dugogodišnji igrač i kapetan, Tomislav Plećaš, već u nedjelju imati priliku dokazati svoje trenutačne mogućnosti i usmjeriti ambicije u nastavku prvenstva.

U goste im stiže vrlo dobra momčad Slavena s Grude, momčad koja slavi 100 godina postojanja i promicanja nogometa u tom dijelu naše zemlje.

Zapravo, riječ je o prvom većem županijskom derbiju s obzirom na činjenicu da je Metković prošlosezonski prvak, te da Slaven kao slavljenik želi biti prvak ove sezone, uz napomenu da obje momčadi imaju po šest bodova te da je Metković prvi zbog bolje gol-razlike (8:0), u odnosu na Slavenovih 5:1.

– Slaven je tvrd, vrlo dobar takmac. Cijenimo ga i čestitamo obljetnicu, ali želimo našu dobru igru i pobjedu. Naši igrači su spremni i sposobni zaigrati svoju igru i pobijediti, iako neće biti nimalo lako ostvariti taj cilj. Posebno se bojim raskvašenog terena zbog kiše, ali kako nama tako će biti i njima.

Što se sastava tiče neće biti velikih promjena. Zna se da da je umjesto Batinovića na vratima Medić, Mišanović se oporavlja, a Duje Batinović i Nikola Jelčić još su u fazi oporavka. Ponovit ću, vjerujem u svoje (su)igrače i nadam se uspjehu, – poručio je trener Tomislav Plećaš.

Sportski vikend za sportske kolektive iz Metkovića nije bio uspješan

Proteklog vikenda sportski klubovi iz Metkovića nisu se baš iskazali i većina nije upisala pobjede.
Svijetle točke bili su nogometaši Metkovića koji su na gostovanju u Gabrilima upisali 4:0 pobjedu u srazu s momčadi Croatie, a posebno valja naglasiti da su posljednja tri gola Metkovci postigli u posljednjih 11 minuta utakmice. Metković na kontu ima 10 bodova i nalazi se na prvom mjestu na ljestvici.

Drugi pozitivan rezultat ostvarile su nogometašice prvoligaša Neretve (U-15) koje su na svom terenu s čak 8:4 pobijedile Dinamo iz Zagreba !
U subotu su prvi bodove „prosuli“ rukometaši Metković Mehanike igrajući u Omišu s Hrvatskim dragovoljcem (29:27). Taj poraz metkovskih rukometaša čije je vodstvo predstavilo svoje ciljeve za osvajanje prvoga mjesta u 1.HRL jug mnoge je iznenadio. Međutim, trener i igrači najbolje će odgovoriti na taj nenadani poraz novim pobjedama u nastavku prvenstva. Rukometašice Metkovića u Drugoj ligi nisu uspjele pobijediti ŽARK Split. Gošće su slavile s 28:23, i mora se reći, zasluženo. No, jasni su ciljevi toga kluba, a odnose na odgoj mladih igračica i stjecanje iskustva, ne zanemarujući ni potrebu osvajanja bodova.

U subotu je izgubila i Neretva u igri s momčadi Splita , 0:1, zbog čega je pala na ljestvici. Znano je da nisu igrali Marić i Raguž, što je bio popriličan hendikep za momčad Maria Svaguše. Međutim, nitko ne može negirati htijenje i nastojanja igrača Neretve koji jesu doživjeli poraz, ali njihov pristup daje nadu da će ubrzo zaboraviti na taj poraz i osvajati bodove u nastavku prvenstva. Već u subotu čeka ih lider Jadran LP u Pločama.

Igračice Neretve (U-17) u prvoligaškom natjecanju pretrpjele su novi poraz , Dinamo Zagreb slavio je u Metković s 5:0. Metkovke su u šest utakmica ostvarile jednu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250