ONK METKOVIĆ IMA RAZLOGA 'GINUTI'

U nedjelju završava prvenstvo Prve županijske nogometne lige, hoće li ONK Metković u kvalifikacije?

Iako su u nedjelju na rasporedu utakmice posljednjeg kola u prvenstvu Prve županijske nogometne lige, još nije poznato tko će biti prvak i zaslužiti pobjednički pokal, a ne zna se ni tko će u kvalifikacije za ulazak u Treću HNL jug.

Na rasporedu je nekoliko zanimljivih okršaja, kao što su  Croatia – Konavljanin u Gabrilima, Slaven – ONK Metković na Grudi, i Orebić – Župa dubrovačka, ali i ona u Kominu, Gusar – Sokol. Evo i zašto.

Trenutačno vodeća Croatia ima 45 bodova i ima najveće izglede za konačno slavlje. U tomu je može zaustaviti samo Konavljanin koji nije među kandidatima za prvaka, pa je za očekivati pobjedu Croatie.

Izgubi li Croatia na svom terenu od Konavljanina, a Župa pobijedi Orebić u Orebiću, tada će ona biti prvak jer sada ima 44 boda.

S druge strane i ONK Metković ima razloga ‘ginuti’ za pobjedu u susretu sa Slavenom. Metkovcima bi pobjeda na Grudi (uz poraz ili nedlučeno Gusara u srazu sa Sokolom, donijela četvrto mjesto i mogućnost kvalifikacija za Treću ligu!

Trener ONK Metkovića, Tomislav Plećaš istaknuo je zadovoljstvo neodlučenim ishodom prošle nedjelje u susretu s Croatiom.

– Nadam se da ćemo u nedjelju biti kompletni i da ćemo se znati suprotstaviti Slavenu, a kako će na kraju izgledati rezultat, teško je reći. Naravno da bismo voljeli sudjelovati u kvalifikacijama, bez obzira na konačan rezultat, -rekao je mladi metkovski trener i dugogodišnji igrač.

VODICE GOSTUJU U METKOVIĆU

Trener Neretve, Galov: ‘Želimo pobjedu… čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute!’

U tri prvenstvene utakmice Neretva je upisala dva poraza i jedan neodlučen ishod s Neretvencem u Opuzenu, pa je stoga na začelju trećeligaške ljestvice s jednim bodom.

Jedan bod na svom kontu imaju i Vodice koje su taj bod izborile baš u Baškoj Vodi gdje je Neretva u prošlog vikenda izgubila s 2:1.

Vodice su u srijedu, 18. rujna gosti Neretve u Metkoviću gdje pretpostavljamo nikada do sada nisu igrali.

U redovima Neretve neće biti značajnijih promjena u sastavu što bi značilo da će trener Galov dati povjerenje igračima koji su igrali u posljednje tri utakmice. Mate Pehar od kojega se puno očekivalo još nije spreman, ali će biti spreman za nastup u subotu i susret s Junakom u Sinju.

Na treningu je bio ozlijeđen mladi Lokin koji će zaigrati protiv Vodica.

– Neretva nema drugog izbora osim nastojanja da pobijedi. Moramo biti pravi svih 90 minuta i od prve minute moramo našim gostima dati do znanja što želimo. A, želimo pobjedu do koje možemo doći samo čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute bez obzira na kretanje rezultata. Mislim da smo kvalitetniji sastav koji će izboriti 3 boda, – rekao je trener Neretve Goran Galov. Inače, utakmica počinje u 16 sati i 30 minuta.

U utorak je momčad Jadrana LP s 1:0 poražena u Hrvacama.

Pekarstvo Metkovka – Reklama7 300×250