MALIŠIĆ Full Banner 1200px

SEKUNDU PRIJE KRAJA MARIĆ DONIO POBJEDU

U borbenoj i kvalitetnoj utakmici Metković Mehanika ostvarila pobjedu

Samo jednu sekundu prije kraja vrlo zanimljivog dvoboja između Metković Mehanike i Ribole Kaštela u okviru 1.HRL jug, Marić je svojim ‘zlatnim’ pogotkom donio svojoj momčadi pobjedu, odnosno dva boda.

Kažemo u zanimljivom dvoboju stoga što su dvije momčadi koje njeguju u određenom smislu sličnu rukometnu strategiju, tijekom susreta pokazali kako se igra i bori za klupske boje, a kako se znanje i energija koriste za nove klupske probitke.

Krenemo li tako od početka susreta pa do kraja prvoga dijela, nabrojali smo sedam slučajeva prednosti Metković Mehanike od 1 do 2 gola razlike, zatim devet prednosti gostiju također s jednim do dva gola razlike, i na koncu čak 11 poravnanja rezultata.

Tek pred kraj prvoga dijela Ribola se odvojila na dva razlike i tu je prednost uspjela sačuvati za odmor, 13:15.

U nastavku čvršće kreću igrači Metkovića pa u 34.minuti imaju gol prednosti, 16:15.

Ubrzavaju nakon toga gosti  koji su poravnali rezultat i stekli pogodak više, ali ne da se ni Metković koji u 46.minuti ima 21:19, a potom i rezultat 22:19.

U 50.minuti na radost domaćih navijača Metkovci su stekli ponovo tri gola viška, 23:20 (Raguž sa sedam metara). Samo dvije minute kasnije Kežić snažnim hicem pogađa za 24:21,pa se činilo da domaći već djelimice mogu računati na bodove. Kaštelani , međutim, u 55.minuti dolaze na gola zaostatka, 25:24. Vodila se bespoštedna bitka za svaki centimetar prostora, za svaki posjed, za svaku loptu i , naravno za svaki gol. Metković u 59.minuti pogađa za 27:26, ali Klasanović poravnava na 27:27. U posljednjem napadu Metkovića izvrsni Marić odlučio se na riskantan potez, ruka mu nije zadrhtala , pogodio je i svojoj momčadi donio dva dragocjena boda u igri s vrlo dobrim takmacima iz Kaštela, ali i drugo mjesto na ljestvici 15 bodova, iza Ribole na prvom sa 18.

Sastav i strijelci Metković Mehanike: Milas, Marić 5, Cvitanović 1, Čutura 2, Vitić, Kozina, Mateljak, Arapović 1, Marević 4, Čupić, Raguž 5/5, Kežić 2, Bezer 3, Goluža, Džono 2, Batinović 3.

Trener :prof. Željko Čagalj.

PORAZ RUKOMETAŠA

Hrvatska izgubila vrlo važnu utakmicu s Crnom Gorom

U najavi sam napisao da Hrvatska može pobijediti Crnu Goru, ali nije bilo tako.

Naši su poraženi, 32:26, uz napomenu da se gotovo ni u jednom trenutku nismo mogli ravnopravno nositi s reprezentacijom susjedne države koja do sada na velikim natjecanjima nije zabilježila rezultate niti približne onima kakve je postizala Hrvatska.

Sama igra naših bila je doista slaba, kako u obrani tako i u napadima u kojima su naši završavali akcije nakon deset ili dvadeset sekundi i pri tomu griješili.

Na poluvremenu se već nazirala stvaranost jer su Crnogorci imali plus 6.

Vratar Crne Gore Nebojša Simić sa svojih 14 obrana bio je najbolji pojedinac utakmice, a po sedam postigli su Branko i Miloš Vujović. Naš Ivan Čupić gađao je 7/8, a Cindrić je dodao svojih pet golova.

Naši vratari, Pešić i Alilović nisu bili na razini, iako su upisali po nekoliko obrana. Da bismo stekli kakve takve izglede za dalje, moramo pobijediti Dansku, Island i Nizozemsku!

Je li to moguće ? Osobno mislim da jest jer je hrvatska reprezentacija u starijoj i novijoj povijesti znala izići iz kriznih stanja kako na utakmicama tako i na ljestvicama skupina. Da će biti teško u to ne treba sumnjati, ali nada postoji.

Naš sastav na EP određivali su liječnici i PCR testovi. Možda se sreća i nama osmjehne pa da izbornik Horvat može konačno složiti i obranu i napad.

Pekarstvo Metkovka – Slatki blagdani Banner 300×250