JURA SHOP – AKCIJA Vikend

RUKOMETAŠI IZGUBILI OD GLAVNOG PRETENDENTA ZA PREMIJER LIGU

Trener Romić: ”Ne mogu reći da sam zadovoljan, ali s obzirom na okolnosti želim sve svoje momke pohvaliti”

RK Metković-Mehanika gostovao je sinoć u Trogiru igrajući prvenstvenu utakmicu 11. kola 1. HRL jug protiv pretendenta za ulazak u Premier ligu MRK Trogir.

Vrlo hrabra utakmica sa manjkom igračkog kadra od strane gostiju ishodila je zanimljivom rukometnom predstavom. Na poluvrijeme se išlo sa rezultatom 12-13 u korist gostiju što su domaćini kasnije izjednačili i na posljetku uzeli u svoju korist. Još u 56-oj minuti je bilo neizvjesno sa rezultatom 22-21 u korist domaćina koji naši momci nisu uspjeli izjednačiti i na kraju izgubili utakmicu rezultatom 25-22.

Trener Filip Romić o utakmici je rekao:

– Na gostovanje smo otišli bez trojice standardnih igrača dok smo nositelja igre Nikolu Džonu izgubili u dvadeset i drugoj minuti utakmice. Osim Nikole poseban doprinos otvaranju utakmice donio je i Josip Milas svojim fantastičnim pristupom igri i bravoroznim obranama.

Ne smijem ne istaknuti našeg kapetana Cvitanovića, nositelja obrane Josipa Ćavara kao ni našeg najboljeg strijelca na ovoj utakmici Nedjeljka Jurkovića. Ne mogu reći da sam zadovoljan nakon izgubljene utakmice, ali s obzirom na okolnosti želim sve svoje momke pohvaliti jer ne sumnjam da ćemo u utakmicama što slijede ovakvim pristupom i osvajati bodove, – rekao je Romić.

Na samu utakmicu svoj komentar vezan uz pripreme igrača dao je i sportski direktor Joško Jukić.

– Osvrćući se na period od neugodnog poraza protiv Balića iz vise razloga vezanih uz izostanak igrača, nemogućnost treninga i karantene u klubu želio bih pohvaliti sve igrače zbog pristupa utakmicama koje su uslijedile nakon toga. Pokazali smo da možemo borbenim duhom nadoknaditi izostanak naših standardnih prvotimaca. Dodatnim treninzima u kojima većinom sudjeluju mlađi članovi unaprjeđujemo općenito kvalitetu igre. Siguran sam da ovakvim pristupom možemo očekivati pozitivne ishode u budućnosti, – izjavio je Jukić.

SIGURNA POBJEDA LIDERA

ONK Metković ne da prvo mjesto

Nogometaši ONK Metković još jednom su obradovali svoje navijače, trenera i klupsko čelništvo uvjerljivom pobjedom na svom terenu u susretu s momčadi Žrnova. No, krenimo redom. Uoči početka minutom šutnje igrači i vodstvo kluba prisjetili su se svojih nekadašnjih aktivnih članova i suradnika, preminulih Ante Krstičevića Baje i Hrvoje Manenice Funde.

Možda sama igra nije bila lijepa za oko, ali je bila korisna, učinkovita uz očitovanje totalne nadmoći na terenu metkovskog sastava.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica na igralištu Metkovića nakon punih 140 dana, ali nažalost, iz poznatih razloga ni ovom prigodom nije bilo gledatelja.

Svoju nadmoć domaći su pretočili u vodstvo u 21.minuti pogotkom Dragana Brečića, ali se unatoč brojnim prilikama na odmor otišlo samo s jednim pogotkom u korist domaćina.

Inače, Žrnovo se uglavnom orijentiralo na obranu, a ni igra Metkovića nije bila protočna kao što je znala biti.

Ipak, u nastavku u 55. minuti Tonći Jerković je pogodio za 2:0, onako baš rutinski i znalački.

Na 3:0 povisio je Roko Brečić u 75. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Jelčić u 90.

Još jedna izrazita i nadasve zaslužena pobjeda lidera prvenstva koji čvrsto drži svoju poziciju na ljestvici.

ONK Metković – NK Žrnovo 4:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250