SPORTSKI VIKEND

Svi metkovski klubovi u subotu su ostvarili pobjede!

Svi metkovski klubovi (rukometni nisu nastupili) u subotu su zabilježili pobjede, bez obzira na to jesu li gostovali ili su igrali kod kuće. Zapravo, ONK Metković i ŽNK Neretva su bodove uknjižili kao gosti, a NK Neretva i BK Metković kao domaćini.

Raduje pobjeda, čista i zaslužena, nogometaša Neretve u susretu s Uraniom, momčadi koja nije za podcjenjivanje. Neretva je bila premoćnija, napadači su postigli dva gola, a jedan u korist Neretve postigao je igrač Uranie, Vekić.

Sa 16 bodova Metkovci polako napuštaju začelje i približavaju se sredini ljestvice. Sljedeći tjedan treneri Bubalo i Borovac sigurno će iskoristiti za kvalitetnu pripremu za neretvanski derbi za tjedan dana s Neretvancem u Opuzenu. Dodajmo da je Neretvana izgubio od RNK Zmaj s 2:0, dok je Jadran bez teškoća u Pločama s 4:2 bio bolji od Hrvaca.

ONK Metković gostovao je u Orebiću gdje je nakon duljeg razdoblja pobijedio domaći sastav , 0:1, pogotkom iskusnog Tonćija Jerkovića u sudačkoj nadokandi. Sve govori da je Metković na pravom putu, a o tomu svjedoči i drugo mjesto sa 16 bodova, koliko ima i Croatia na prvom.

Maestral nije niti putovao, a dok je Gusar koji u sljedećem kolu stiže u Metković, na svom terenu upisao pobjedu.

ŽNK Neretva igra sve bolje, a nova tri boda upisala je u Splitu u igri s Marjanom.

Istaknula se Nikol Šunjjić sa svoja dva pogotka, kao što je kolo prije uradila Marija Herceg u Zagrebu. Metkovke su trenutačno pete s devet bodova, a novi izazov čeka ih u nedjelju kada u Metković stiže Split.

Boćari Metkovića dobrom igrom uspjeli su upisati prve bodove na početku prvenstva prvoligaša (u južnoj skupini) i srazu s Komolcem.

Dokazali su da su uigrani te da su i domaći igrači i pojačanja dali svoj maksimalan doprinos sigurnoj pobjedi. Inače, potkraj tjedna u medijima se pojavila i jedna (polu)informacija koja je bila plod nekih interenih razgovora u klubu, ali je ipak dospjela u medije.

Radi se o navodno novoj strukturi u stručnom dijelu u vođenju kluba, ali takvu križaljku predsjednik ni vodstvo kluba nisu potvrdili kao činjenicu.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250