GRADSKI DERBI U RUKOMETU

Sudac isključenjima obilježio utakmicu, u neizvjesnoj završnici slavili ‘gosti’

Gradski derbi - RK Metković Škola rukometa - RK Metković 1963

Jučer je u Gradskoj športskoj dvorani u 1. kolu Regionalnoga rukometnoga kupa odigrana utakmica između RK Metković Škola rukometa i RK Metković 1963. U dvoboju dvaju metkovskih rukometnih klubova slavio je ‘gostujući’ RK Metković 1963 rezultatom 30:31.

Obje momčadi utakmicu su otvorile jurnjavom po terenu, u čemu su se bolje snašli igrači RK Metković ŠR i stekli uvodnu prednost od 3:1. Kako se približavala sredina prvoga poluvremena tako je i rasla prednost domaćina, koja je svoj vrhunac dosegnula pri rezultatu 11:5. U završnici poluvremena RK Metković 1963 uspio se stabilizirati u obrani, a poboljšao je i realizaciju. To je rezultiralo smanjivanjem zaostatka na jedan pogodak razlike, odnosno 16:15, s čime se otišlo na predah.

Nastavak utakmice donio je izjednačenu igru. Gosti su prvi put izjednačili kod 17:17 i od tada sve do završnice utakmice nijedna momčad nije uspjela steći značajniju prednost. Tada nastaje serija isključenja, prvo na strani RK Metković ŠR pa i kod ‘gostiju’, gdje se RK Metković 1963 bolje snalaze i prvi put prelaze u vodstvo rezultatom 20:21, preuzevši tako inicijativu u igri, ali to nije uspilo slomiti otpor domaćina.

Pet minuta prije kraja utakmice gosti stječu prednost 27:30, međutim, domaćin u posljednjoj minuti uspijeva golom Andreasa Dominikovića izjednačiti na 30:30. RK Metković 1963 uzvraća pogotkom Ivana Medića deset sekunda prije kraja, no tu nije bio kraj jer je domaćin brzim centrom pokušao izjednačiti, ali je u napadu zaustavljen prekršajem na devet metara. Pokušaj izvrsnoga Josipa Vekića završio je u protivničkome bloku pa je minimalna pobjeda 30:31 pripala RK Metković 1963.

U redovima RK Metković ŠR najefikasniji su bili Josip Vekić s dvanaest i Andreas Dominiković s osam pogodaka, dok su u momčadi RK Metković 1963 najefikasniji bili Nedjeljko Dominiković i Jure Kozina s trinaest i pet zgoditaka.

Piše: F. Bokan/metkovic.hr