Prošlog vikenda održana je i izvanredna Skupština ŽNK Neretva na kojpj je Stanko Vidović izabran za predsjednika kluba.

Povod sazivanju Skupštine bilo je razrješenje tijela upravljanja, te izbor novih. Novi predsjednik kluba u mandatnom razdoblju od 4 godine je Stanko Vidović.

Upravni odbor čine Stanko Vidović, Igor Talajić, Damir Rajič, Davor Planinić, Vedran Vištica.

U nadzorni odbor izabrani su Sanda Tomić, Ante Boras, Ivica Kuran.

PO DVA GOLA ROKA BREČIĆA I JOSIPA PLEĆAŠA

U prvom kolu Prve županijske nogometne lige, ONK Metković sa 6:2 savladao Jadrana (S)

Na početku nove sezone Prve županijske nogometne lige, nogometaši ONK Metković nakon odlične igre uvjerljivo sa 6:2 pobijedili momčad Jadrana iz Smokvice. Dominacija Metkovaca bila je apsolutna, njihove su akcije bile dobro osmišljene i na kvalitetan načina realizirane.

Svojom igrom i spretnom realizacijom igrači Metkovića dokazali su da su se dobro pripremili i da su na pravom putu k ostvarenju najava o plasmanu u samom vrhu ljestvice.

Mrežu gostiju načeo je agilni i precizni Roko Brečić u 15. minuti za 1:0, ali Roko nije stao, dapače u 23. minuti opet je bio snalažljiv, odlučan i precizan te je svoju momčad doveo do rezultata 2:0.

Šest minuta kasnije lagano opuštanje boljih domaćina iskoristio je Pecotić te je smanjio rezultat na 2:1.

No, strah za krizu razbio je iskusni Josip Plaćaš svojim udarcem za 3:1 u 34. minuti, a tri minute kasnije brzonogi Stipan Marević postiže i četvrti gol za svoju momčad. E, a onda slijedi i možda najljepši trenutak utakmice kada je igrač Jadrana Tomić rezolutno, s velike udaljenosti iz ‘slobodnjaka’ probušio metkovsku mrežu za 4:2.

S tim rezultatom momčadi su otišle odmarati. U nastavku, u 65. minuti Josip Plećaš ponovno je matirao vratara gostiju, a konačan rezultat postavio je u 80. minuti igrač s klupe, Stipe Mioč. Bila je to sjajna kombinacija braće s klupe Stipe i Josipa, a slava strijelca pripala je Stipi.

Tih 6:2 za korist Metkovića svjedoči o nedoraslosti Smokvičana u srazu s razigranim domaćim igračima, a ujedno je i potvrda da su momci trenera Tomislava Plećaša tijekom priprema vrlo dobro obavili svoj dio posla. Treba reći da je u redovima Metkovića zaigrao i iskusni Dragan Brečić, igrač koji je branio boje Neretve i Neretvanca i koji je ne tako davno dobio poklone za 500 odigranih utakmica. I da ne zaboravimo, i u ovoj prigodi bio je među najboljima na terenu.

Igrač utakmice: Roko Brečić.

Sudio je Filip Proleta iz Opuzena, a ONK Metković je nastupio u sastavu: Planinić, Boras (Krtalić), Batinović, Marević, Plećaš (Jerković), Obradović (J. Mioč), Kežić, Manenica (S. Mioč), R. Brečić (Kozina), D. Brečić, Jelčić. Trener: Tomislav Plećaš.

NEXTBIKE 300x250px
Svadbeni salon Dalmata 300×250