JURA SHOP – AKCIJA Vikend

RK METKOVIĆ MEHANIKA

Sportski direktor Jukić rezimirao stanje u klubu, veliki nedostatak publika

RK Metković-Mehanika u 1. HRL-jug odigrao je 16 prvenstvenih kola stoga rukometaše očekuje još 6 utakmica.

Polovinom prvog dijela sezone klub je krenuo u rekonstrukciju momčadi u smjeru podizanja kvalitete.

Pojačanom konkurencijom, izražajnijim ritmom treninga iz postojećeg igračkog kadra izfiltrirali su kostur momčadi za nadolazeću sezonu u čemu su i uspjeli.

Obzirom na to sportski direktor Joško Jukić rekao je više o stanju u momčadi:

– Ovim putem osvrnuo bih se na kvalitetan i konkretan rad tijekom zimskih mjeseci te bih pohvalio doprinos trenera Romića i kondicijskog trenera Ilića. Takav intezitet treninga uzrokovao je češće ozljede igrača, stoga je proces rehabilitacije i kondicijska priprema imala važnu ulogu. Poseban doprinos imao je fizioterapeut Marijo Majić. Konstantne promjene igrača unutar sistema igre, a koje su nastajale dovođenjem prinova, sportskim ozljedama i koronom u određenim fazama prvenstva uzrokovale su oscilacije u našoj igri. Samim time u određenim trenutcima nije pokazan stvarni karakter naše momčadi. Obzirom na spomenute uvjete moram istaknuti kako je trener Romić izvukao dosadašnji maksimum.

Senatori ekipe: Džono, Čavar, Cvitanović i Marević pružili su ono što sam od njih očekivao. Moram posebno istaknuti doprinos vratarskog tandema Kozina-Milas koji je u proteklih 16 kola bio naša najjača karika. Čutura se vrlo brzo asimilirao i ušao u igračku formu što je važno za reći s obzirom da nije prošao zimske pripreme sa ekipom. Josip Bezer definitivno izlazi iz igračke krize i vidljiv je njegov doprinos momčadi. Dolaskom Marina Marića dobili smo protočnost i mirnoću igre u napadu. Obrana je ono na što smo ponosni. Statistički gledano najkvalitetnija smo obrambena ekipa lige. Obzirom da smo svoj cilj ostvarili, zadnjih 6 kola pružit ćemo priliku igračima koji su imali manju minutažu u dosadašnjem dijelu prvenstva. Ta odluka sigurno ne znači da nećemo težiti osvajanju bodova u svakoj utakmici. Očekujem od Krešića i Radića da nastave sa igrom i intezitetom rada i zalaganja koji i pokazuju. Gnječu i Juriću se zahvaljujem na dosadašnjem angažmanu, korektnosti te im po okončanju sezone želim puno uspjeha u novoj životnoj sredini. Od igrača Medića, Boškovića, Gustina, Markovića i Jelavića tražim da mi svojom igrom i povjerenjem koje im je ukazano ili će im se u predstojećim utakmicama ukazati odgovore na pitanje mogu li biti konkurentni u momčadi koja će definitivno rasti i od koje će se tražiti iskorak, – istaknuo je.

Velikim gubitkom prvenstvenog natjecanja u klubu smatraju nedostatak publike čija im je potpora uvijek važan segment te su sigurni čim to situacija dopusti kako će se promijeniti i ta važna karika, bitna za igru naših momaka. Do tada, naši rukometaši su zadovoljni ostvarenim ciljevima i rade na novim, već postavljenim.

Danas igraju gostujuću utakmicu sa HRK Karlovac gdje se kao i uvijek očekuje borba na terenu. Uz ozlijeđenog Čavara, nemogućnost igre Milasa i Gustina sigurno neće biti lako, ali će momci zasigurno ostaviti srce na terenu što smo od njih već i navikli.

SIGURNA POBJEDA LIDERA

ONK Metković ne da prvo mjesto

Nogometaši ONK Metković još jednom su obradovali svoje navijače, trenera i klupsko čelništvo uvjerljivom pobjedom na svom terenu u susretu s momčadi Žrnova. No, krenimo redom. Uoči početka minutom šutnje igrači i vodstvo kluba prisjetili su se svojih nekadašnjih aktivnih članova i suradnika, preminulih Ante Krstičevića Baje i Hrvoje Manenice Funde.

Možda sama igra nije bila lijepa za oko, ali je bila korisna, učinkovita uz očitovanje totalne nadmoći na terenu metkovskog sastava.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica na igralištu Metkovića nakon punih 140 dana, ali nažalost, iz poznatih razloga ni ovom prigodom nije bilo gledatelja.

Svoju nadmoć domaći su pretočili u vodstvo u 21.minuti pogotkom Dragana Brečića, ali se unatoč brojnim prilikama na odmor otišlo samo s jednim pogotkom u korist domaćina.

Inače, Žrnovo se uglavnom orijentiralo na obranu, a ni igra Metkovića nije bila protočna kao što je znala biti.

Ipak, u nastavku u 55. minuti Tonći Jerković je pogodio za 2:0, onako baš rutinski i znalački.

Na 3:0 povisio je Roko Brečić u 75. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Jelčić u 90.

Još jedna izrazita i nadasve zaslužena pobjeda lidera prvenstva koji čvrsto drži svoju poziciju na ljestvici.

ONK Metković – NK Žrnovo 4:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250