NOVI USPJESI METKOVSKIH KLUBOVA

Slavili Neretva i ONK Metković

Objavljeno 4. ožujka 2018. u kategorijama: Metković, News, Nogomet, Sport.

nogomet, sport, lopta

U 15.kolu 1. ŽNL, nogometaši Neretve i ONK Metkovića ostvarili su značajne pobjede.

Metković je na svom terenu u prvom dijelu utakmice gubio s 0:2 od Hajduka 1932 iz Vela Luke, a nitko se nije nadao da će tako biti.

Jednu ubačenu loptu sa strane u 20. minuti Tomislav Plećaš nesretno je skrenuo u vlastitu mrežu za 0:1 Hajduka. Dvije minute kasnije Tulić je u prvoj pravoj prigodi za goste povećao vodstvo svoje momčadi na 0:2.

Na teškom terenu Metkovci su nastojali uspostaviti prevagu i postići poravnanje ali nisu uspjeli.

No, u nastavaku druga priča. Poletniji domaćin češće je kretao u napade pa se takva orijentacija pokazala uspješnom u 62. minuti. Samo nekoliko minuta ranije u igru je ušao Nedjeljko Marušić i upravo je on poentirao za 1:2. Josip Plećaš u 72. minuti lijepo je glavom proveo loptu u mrežu za 2:2, a pobjednosni pogodak postigao je Drago Jelavić u 88. minuti. Vratar Hajduka Surjan odbio je snažan udarac, na loptu je natrčao Jelavić i pogodio za 3:2.

Treba reći da su i gosti pokušavali, no, obrana Metkovića na čelu s Maskimom Tolićem nije dopustila iznenađenje.

Sastav Metkovića: Tolić (0d.78.Žderić), T.Plećaš,(od 57. Ćužić), Boras (od 46.Majić), Mišanović, Kežić, Marević, J.Plećaš, Borovac, Jelavić, Jerković (od 46.Mijoč), Sokol (od 57.Marušić).  Trener: Jozo Veraja

Omladinac (L)-Neretva 2:9 (2:4)

Nogometaši Neretve također su na gostovanju na Lastovu obradovali svoje navijače te su s 9:2 pobijedili domaćeg Omladinca.

Plovidba brodom na Lastovo ostavila je traga na igračima Neretve, pa im je trebalo malo više vremena za egzekuciju. Poveli su gosti, Omladinac je poravnao, a onda je krenula golijada Neretve, što je na kraju rezultiralo visokom pobjedom i preuzimanjem vodeće pozicije.

Strijelci za Neretvu bili su: Raguž (2), te Jerković, Batinović, Kuran, Marić, Manenica, Obradović i Tomas po jedan.

Gusar-Jadran 1929 1:3

Dosadašnji lider Županijske lige Gusar iz Komina doživio je neočekivan poraz na svom terenu od Jadrana iz Smokvice (1:3). Hoće li time Neretvi biti olakšan posao, tek će se vidjeti, jer Gusar dolazi Neretvi u Metković.

3. HNL

Utakmice 3. HNL Jug između Junaka i Neretvanca te Kamena i Jadrana LP iz Ploča su odgođene.

Premijer liga BiH

Nogometaši GOŠK-a u Gabeli su s 2:0 pobijedili momčad Viteza i tako učvrstili nadu da će i i u sljedećoj sezoni biti među premijer ligašima. Gabeljani su na 9 mjestu s 23 boda i gol razlikom 21:19.