DIŠPET

RUKOMETAŠICE UVJERLJIVE

Sjajne rukometašice Metkovića ostvarile rekordnu pobjedu protiv Kninjanki

Arhivska fotografija

Rukometašice Metkovića u drugoligaškoj konkurenciji izvojevale su vjerojatno rekordnu pobjedu u svojoj drugoligaškoj povijesti. Na svom terenu pobijedile su ekipu ŽRK Knin s 33:14 (18:8) i tako najavile svoj prodor k sredini ljestvice.

Domaće su krenule s 1:0, u 13.minuti na semaforu je svijetlilo 10:3, a do kraja prvoga dijela njihova prednost narasla je na 10 golova viška. U nastavku već u 37.minuti bilo je 12 razlike za mlade igračice Metkovića, a do kraja utakmice rezultat se stalno mijenjao a razlika povećavala do 20 golova, odnosno 19 razlike za kraj. Od 39. do 51. minute Metkovke su ostvarile 10-0 seriju !

Rukometašice su igrale zaista odlično, što je posebno važno nakon  dulje stanke u prvenstvu. Sve su dale svoj puni doprinos pobjedi i zajedničkom slavlju s trenericom Marijelom  Križanović. Posebno je oduševila odlučna i precizna Bebić sa svojih 7 golova, te Sušak sa 6.

Sastav i strijelci: Jurko, Obradović 3, Majić 3, Vidović 2, Buljubašić 2, Bebić 7, Sušak 6, Erceg, Družijanić 2, Jarak, Šiljeg 2, Ilić 2, Vatović 2, Dodig, Kozina 2.

Grcić je za Knin postigla šest, a Čubelić 5 golova.

ŽENSKI RUKOMET

Djevojčice ŽRK Metković uspješne u Državnoj ligi U-14

Djevojčice su u susretima 3.kruga Prve državne lige za djevojčice U-14, igranom u Metkoviću, ostvarile dvije sigurne pobjede.

Tijekom oba susreta pobjeda nije dolazila u pitanje, te je vidljivo da su iz susreta u susret sve uigranije i sigurnije.

Trenutno zauzimaju peto mjesto (16 ekipa) s tri pobjede i dva poraza, slijedeći susreti ih očekuju ponovo u Metkoviću, 16.1., protiv ŽARK Splita i Cetine.

RK OPUZEN-ŽRK METKOVIĆ 11:24 (7:14)
ŽRK METKOVIĆ; Lana Sršen (GK), Nina Bonifačić 2, Sara Ćosić 1, Laura Grubišić 1, Laura Majić 7, Lana Ilić 2, Mirjana Ujdur, Matea Andreis 5, Laura Erceg (GK), Dora Galov, Mia Maričević 1, Lana Drinovac (GK), Marija Sardelić 3, Marta Gustin 1, Tina Vučićević 1, Iris Kozina.