Posljednje kolo

Sezona zaključena uvjerljivom pobjedom, Neretva – Zmaj 4:1

U posljednjem 30. kolu 3. HNL Jug Neretva je na domaćem terenu pobijedila Zmaj iz Makarske rezultatom 4:1.

Objavljeno 2. lipnja 2013. u kategorijama: Metković, News, Nogomet, Sport.

neretva_303Neretva je u posljednjem, 30. kolu pobijedila Zmaj iz Makarske rezultatom 4:1, te tako osigurala ostanak u 3. HNL Jug.

Golove za Neretvu postigli su Josip Rako, Tomislav Dodig, Marino Miličević i Josip Čačić, dok je jedini gol za Makarane postigao Josip Gojak.

Utakmicu u kojoj je postignuto čak pet pogodaka otvorili su gosti, gdje već u 8. minuti Gojak dovodi Makarane u vodstvo od 0:1. Prednost nije dugo potrajala, već u 17. minuti Rako pogađa za poravnanje 1:1, dok u 24. nakon dosuđenog jedanaesterca radi igranja rukom, Dodik dovodi Neretvane u vodstvo od 2:1, sa kojim se i otišlo na odmor. U nastavku Neretva bolja, za 3:1 u 68. minuti poogađa Miličević, dok za konačnih 4:1 iz slobodnjaka u 86. minuti pogađa Čačić.

Ostali rezultati 30. kola: Neretvanac – Hrvace 3:1, Jadran KS – Konavljanin 2:2, Zagora – Uskok 2:0, Val – Velebit 5:0, Primorac- GOŠK 1:0, Zmaj Blato – Kamen 1:0 i Omiš – Jadran LP 3:0.

Iz 3.HNL Jug ispali su Velebit, Uskok, Jadran LP i Primorac Biograd. Neretva i Zagora ovise o tome hoće li se Šibeniku potvrditi kazna i hoće li Val u 2.HNL.

SASTAV NERETVE: Buzov, Radnić, Dodig (84. Plećeš), Ajduković, Borzić, Kuran, Čačić, Ćelić (46. Ereš), Miličević (80. Buljubašić), Rako i Brajković. Trener: Damir Borovac.
SASTAV ZMAJA: Stojkić (46. Brkulj), Milentijević, Bokšić (64. Antunović), Gojak, Rašić, Matešan, Lendić, Jerković, Lozina, Smilović, Braha (37. Godinović). Trener: Slobodan Carević.
STRIJELCI: 0:1 Josip Gojak (8.min),1:1 Josip Rako (17.min), 2:1 Tomislav Dodig (24.min), 3:1 Marino Miličević (68.min) i 4:1 Josip Čačić (86.min).