1.RUKOMETNA LIGA

Senju bodovi u Metkoviću

Metković Mehanika izgubila je bodove na svom terenu u Metkoviću od momčadi Senja koja se predstavila u dobrom svijetlu i koja je u većem dijelu susreta bila bolji takmac.

Domaći su stekli prednosti , 3:0 i 5:1, zatim su gosti poravnali na 6:6 i 7:7, a nakon toga imali 2 do 3 gola viška. U 21.minuti rezultat je izjednačen (10:10), no Senj opet ubacuje u veću brzinu i u 26.minuti ima četiri gola viška (10:14).
Na odmor su srčaniji gosti otišli kod rezultata 12:15 !

U nastavku se očekivala nešto brža igra Metkovaca, no do toga nije došlo. Već u 38.minuti razigrani Senjani podigli su svoju prednost na sedam razlike (13:20), Metković se zatim približio na dva razlike, ali više od toga nije mogao.
Gosti su opet bili precizniji, vodili su s tri i više golova razlike, a na kraju nenadano su slavili s četiri gola prednosti, 28:32.

Čutura je za Metković postigao 6 golova, a Medić i Gnječ po 4, dok je 11 pogodaka za goste polučio Krmpotić.

DRUGI KVALIFIKACIJSKI SUSRET ZA 3. HNL JUG

Nogometaši Metkovića priredili veliko, ugodno, iznenađenje za svoj navijače

Da je bilo malo više sportske sreće ONK Metković bi za nekoliko dana igrao finale kvalifikacijskog ciklusa s GOŠK-om iz Kaštela za ulazak u 3.HNL jug.

Nažalost, Metkoviću i Metkovcima nije se posrećilo u nastojanju da prirede senzaciju, ali su kao bolja momčad u srazu s momčadi Zadra ipak zabilježili pobjedu u gostima, u zadarskim Stanovima, s 0:2.

Strijelci su bili Marko Manenica u 21.minuti za 0:1, i izvrsni Duje Medak u 75.minuti.

Od početka su igrači Metkovića zaigrali vrlo otvoreno i sigurno tako da su stvarali prigode i bili apsolutno bolji .I da ne bi netko pomislio da je Zadar igra u izmijenjenom sastavu, ne nije, jer su igrali svi osim Jurice Buljata !

Igrači Zadra kao da se uopće nisu snašli, nijemo su gledali razigrane igrače Metkovića kojima nisu mogli ništa. Možda su domaći bili sigurni u prolaz zbog pobjede u Metkoviću od 4:1, ali Metkovci su pokazali da znaju i mogu puno više.

Prvi dio utakmice mogao je slobodno završiti s najmanje  0:4 (u korist Metkovića) jer je Dragan Brečić jednom pogodio okvir vrata vratara Pinčića, a drugi put je njegov precizan udarac Pinčić osujetio. Ivan Šutalo je imao 3 „zicera“ u tom prvom  dijelu, ali golova nije bilo osim u 21.minuti kada je pogodio Manenica.

Koliko je Metković bio tvrd i opasan takmac svjedoči činjenica da je Zadar prvi pravi udarac prema Mariju Batinoviću uputio tek u 66.minuti.

Plod te i takve igre bio je i pogodak nogometnog genijalca Duje Medaka, ali se do kraja rezultat nije mijenjao. Gosti ne samo što su uspjeli iznenaditi Zadrane i pobijediti, već su se predstavili u najljepšem svijetlu u nogometnom smislu. U njihovim redovima nije bilo „slabe karike“ pa su i trener Plećaš i uprava i navijači ponosni na sve što su u Zadru i inače tijekom sezone pokazali i ostvarili.

I u Zadru je u gledalištu bilo 30-tak vjernih prijatelja ONK Metković.

Kako se radi o povijesnom događaju evo i sastava ONK Metković0: M.Batinović, Primorac, D.Batinović, Kežić, Plećaš, D. Brečić, Manenica, Medak, Jelčić, Šutalo.

Pričuve; Medić, Ćužić, Mioč, Ramić, R.Brečić, Ujdur i Borovac.

Trener : Tomislav Plećaš.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl8 Banner 300×250