1.HRL JUG, 1.KOLO

Rukometašima Metković Mehanike samo jedan bod, iako su bili bolji

U prvom kolu prvenstva prvoligaša, rukometaši Metković Mehanike zahvaljujući vrlo dobroj igri, otišli su na odmor s prednošću od pet pogodaka razlike (11:6).

Na početku, prvi gol postigli su Buzećani (Jakac) za o:1, a onda je Bezer poravnao na 1:1. Još su jednom poveli gosti, a domaći poravnali na 2:2. tada kreće prava navala Metkovaca, njihove su akcije bile odmjerene i dobro pripremljene, pa se rezultat počeo drastično mijenjati u njihovu korist, od 3:2, do 5:3 i 10:3 u 22.minuti. Ne sjećamo se kad je Buzet u prvom dijelu postigao samo šest pogodaka u susretu s Metkovcima, a ovoga puta bilo je upravo tako. I u nastavku bolji domaćin stjecao je i čuvao prednost, 13:9, 19:14 (47.min.), 20:17 (50) i 23:20 u 56.minuti.

Učinilo se kao da domaći pomalo gube koncentraciju zbog umora, dok su se gosti opasno približili poravnanju. Oni su 59.minuti ostvarili treće poravnanje na utakmici (Černeka), a onda u 60.minuti na opće iznenađanje 200-tinjak gledatelja prešli u vodstvo (drugo na utakmici), 24:25.

Na sreću Bruno Bošković sjajnim udarcem poravnao je rezultat na 25:25 i tako svojoj momčadi spasio bod.

Strijelci za Metković Mehaniku: Čavar 1, Ćužić 4, Krešić 3, Gnječ 2,Bošković 4, Jurković 3, Čupić 1, Marević 4, Bezer 3.

Još su igrali: Ilić, Jakić, Nikolić, Marković, Milas, Kozina i Jurić. Trener: Filip Romić.

RK Metković Mehanika – RK Buzet 25:25 (11:6)

3. HNL JUG

Bolja Neretva izgubila u Dubrovniku, u Opuzenu Neretvanac i Jadran LP bez golova

Arhivska fotografija

Nogometaši Neretve imali su inicijativu tijekom većeg dijela utakmice s GOŠK Dubrovnikom u Dubrovniku, posebice u drugom dijelu, ali su, nažalost, ostavili bodove.

GOŠK je slavio s 2:0 (1:0), pogocima Topuzovića u 30. minuti i Cicijelja u sudačkoj nadoknadi.
Metkovci nisu iskoristili desetak svojih prigoda, a od toga broja vratar Dubrovčana Dalibor Kristić zaustavio je četiri udarca napadača Neretve.

U drugom dijelu na terenu je apsolutni gospodara bila Neretva, no lopta nije htjela u gol. Prema prikazanoj igri gosti su zaslužili najmanje jedan bod. Trenutačno su na 14. mjestu s 13 bodova, a u subotu im u goste stiže Urania.