1.HRL JUG, 1.KOLO

Rukometašima Metković Mehanike samo jedan bod, iako su bili bolji

U prvom kolu prvenstva prvoligaša, rukometaši Metković Mehanike zahvaljujući vrlo dobroj igri, otišli su na odmor s prednošću od pet pogodaka razlike (11:6).

Na početku, prvi gol postigli su Buzećani (Jakac) za o:1, a onda je Bezer poravnao na 1:1. Još su jednom poveli gosti, a domaći poravnali na 2:2. tada kreće prava navala Metkovaca, njihove su akcije bile odmjerene i dobro pripremljene, pa se rezultat počeo drastično mijenjati u njihovu korist, od 3:2, do 5:3 i 10:3 u 22.minuti. Ne sjećamo se kad je Buzet u prvom dijelu postigao samo šest pogodaka u susretu s Metkovcima, a ovoga puta bilo je upravo tako. I u nastavku bolji domaćin stjecao je i čuvao prednost, 13:9, 19:14 (47.min.), 20:17 (50) i 23:20 u 56.minuti.

Učinilo se kao da domaći pomalo gube koncentraciju zbog umora, dok su se gosti opasno približili poravnanju. Oni su 59.minuti ostvarili treće poravnanje na utakmici (Černeka), a onda u 60.minuti na opće iznenađanje 200-tinjak gledatelja prešli u vodstvo (drugo na utakmici), 24:25.

Na sreću Bruno Bošković sjajnim udarcem poravnao je rezultat na 25:25 i tako svojoj momčadi spasio bod.

Strijelci za Metković Mehaniku: Čavar 1, Ćužić 4, Krešić 3, Gnječ 2,Bošković 4, Jurković 3, Čupić 1, Marević 4, Bezer 3.

Još su igrali: Ilić, Jakić, Nikolić, Marković, Milas, Kozina i Jurić. Trener: Filip Romić.

RK Metković Mehanika – RK Buzet 25:25 (11:6)

SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Odlična igra Hrvatska, Bahrein pobijedila 28:18

Naša rukometna reprezentacija u vrlo dobroj igri uspjela je s 10 golova razlike pobijediti reprezentaciju Bahreina, 28:18.

Od samoga početka igrači Lina Červara nametnuli su jak tempo na terenu tako da je njihova prednost rasla iz minute u minutu, a takmaci su do 20.minute postigli samo 2 gola !

Naši su učvrstili obranu dok su u napadu igrali onako kako i treba, sigurno i precizno ne promašujući kao na prethodnim utakmicama.

Razlika u kvaliteti na posljetku je presudila u korist Hrvatske koja je u nastavku zaigrala malo opuštenije pa je Červar uputio igračima ozbiljno upozorenje. Oni su u završnici prebacili u veću brzinu i uvećavali gol-razliku.

Veliki dobitak za sve svakako je povratak Igora Karačića koji je u ono malo vremena pokazao koliko vrijedi i koliko nam znači. Isto tako važan je i povratak Marina Šega koji je na utakmici s Bahreinom upisao 12 obrana, a iskazao se i Pešić.

Zlatko Horvat igrao je kao u najboljim svojim danima te je postigao osam golova. Po četiri puta pogađali su Martinović i Marić. Treba reći da su svi igrači dobili priliku što i jest najbolji način pripremanja za susret s Argentinom koja je u četvrtak savladala Japan s 28:24.

Nakon naše nove pobjede Hrvatska je sve bliže četvrtfinalu. Naravno, trebaju nam bodovi i u susretu s Argentinom .

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250