ZAOSTALA UTAKMICA 2.HRL JUG ZA ŽENE

Rukometašice Metkovića protiv Makaranki potvrdile dobru formu

Marljiv rad i aktivan pristup utakmici, dobra igra i zalaganje oduvijek krase rukometašice Metkovića u Drugoj ligi, pa je tako bilo i u zaostalom susretu s ŽRK Hoteli Makarska, kojega su Metkovke uspješno privele kraju na svom terenu rezultatom 21:17.

Na taj način su poboljšale položaj na ljestvici te se trenutačno nalaze na četvrtom mjestu s osam bodova iz osam utakmica.

Makarke su na start povele s 0:2, slijedilo je poravnanje domaćih, zatim vodstvo gošći ,pa onda opet poravnanje sve do 16. minute kad je Metković stigao do rezultata 7:5.

Uskoro su stekle tri gola viška, Makarke su jednom poravnale, ali igračice Metkovića ipak uspjele otići na odmor golom prednosti (10:9).

U drugom dijelu odmah su stigle do tri razlike, ekipa iz Makarske nije više niti jednom uspjela poravnati, a u 51. minuti semafor je pokazivao 18:14 !

Bilo je jasno komu će pripasti bodova, a domaće su do kraja održavale konačnu prednost od pogotka razlike. Po tradiciji, opet se iskazala Anđela Sušak, ali su i ostale igračice igrale maksimalno angažirano.

Sušak je postigla 9, Obšivač 5, Vatović 3, te Jarak i Šiljeg  po dva gola.

RK Metković – Hoteli Makarska 21:17 (10:9)

I DALJE BEZ NOGOMETA U ŽUPANIJI

Treće ligaši i županijski ligaši još ne mogu na travnjake

Foto ilustracija

Iako se očekivalo da će se 6. ožujka nastaviti natjecanje u 3. HNL, i u županijskim ligama, od toga nema ništa. HNS je tražio od Stožera CZ da se čim prije donese odluka o nastavku natjecanja za seniore, ali Stožer procjenjujući epidemiološko stanje nije ništa odgovorio.

U najboljem slučaju, do nastavka bi moglo doći 10. ožujka, kada bi se odigrale utakmice 17. kola, one koje su se trebale odigrati jesenas.

Ukoliko bi uslijedio nastavak, trebalo bi odigrati čak 18 prvenstvenih kola, što opet znači da bi se igralo i preko tjedna s ciljem da prvenstvo završi u drugom tjednu lipnja, neposredno uoči početka Europskog nogometnog prvenstva.

Uglavnom, klubovima, a napose trenerima nije lako. Tempirali su pripreme onako kako su godinama radili, ali prvenstvo ne počinje. Jasno je da je zdravlje naroda na prvom mjestu, iako se čovjek mora zapitati kako to da se drugoligaške nogometne utakmice mogu organizirati, a treće ligaške ne mogu.

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250