RUKOMETAŠIMA SAMO 4 POBJEDE U 12 UTAKMICA

Rukometašice i rukometaši pripremaju se za nove prvenstvene nastupe

Unatoč svim poteškoćama zbog korona pandemije, rukometašice Metkovića pripremaju se za nastavak natjecanja u drugoligaškoj konkurenciji.

Utakmica iz prošloga kola između Metkovića i Split 2020 2, odgođena je, a nova je na rasporedu u nedjelju u Splitu s početkom u 13 sati s domaćinom ŽARK Split.

Trenutačno Metkovke dobro stoje na ljestvici s 8 bodova pa je za očekivati još bolji plasman do kraja prvenstva.

I rukometaši Metković Mehanike odrađuju svoj treninge kako bi u nastavku natjecanja popravili nešto lošiju rezultatsku sliku u proteklom razdoblju.

Prošloga tjedna dvaput su gostovali. U Senju su uzeli bod  iako su malo prije kraja imali velike izglede za uzeti oba.

Drugog dana su kod Buzeta izgubili s 3 razlike, ali su tijekom utakmice znali gubiti i s 10 pogodaka razlike.

S obzirom na jasne poruke čelnika kluba o ambicijama u sljedećem razdoblju i na predstavljanje pojačanja, mnogi su očekivali nešto bolje rezultate.

Od pristiglih pojačanja za sada se u vrlo dobrim izdanjima predstavio Josip Ćavar, dok dva nova pojačanja još nisu stigla.

Od 12 klubova Metković Mehanika zauzima trenutačno 7 mjesto s 11 bodova koliko i zaostaje za vodećim Trogirom. Do sada su upisane 4 pobjede, tri neodlučena ishoda i pet poraza!

Trener Romić kratko nam je prokomentirao trenutačno stanje:

– Dosta nas je bilo u samoizolaciji potkraj prošle godine. Nije bilo lako, ali smo nastavili raditi. Mislim da smo imali uspješne pripreme. No, na nekim utakmicama pokazali smo određenu neurozu . Već u subotu nam dolazi Mornar

Dramalj-Crikvenica, momčad koja je prethodno upisala prvu pobjedu kao gost u utakmici s Kozalom čime je je jasno pokazala da želi osigurati ostanak u 1.HRL -jug. Siguran sam da nam neće biti lako ali očekujem našu pobjedu, – rekao je Romić.

TEŽAK PORAZ ŽNK NERETVA

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250