ČETVRTI PUT ZAREDOM

Rukometaši Srednje škole Metković se plasirali na državno natjecanje

Na jučer održanom županijskom Natjecanju iz rukometa za srednje škole ekipa Srednje škole Metković je osvojila prvo mjesto i plasman na državnu razinu natjecanja. Ekipa djeluje kao ŠŠD Narona.

Na natjecanju su sudjelovale ekipe: Srednje škole Metković, Srednje škole Dubrovnik te Gimnazije Metković.

Pobjedničku ekipu čine učenici: Nikola Brečić, Jurica Talajić, Julio Jelavić, Marino Jerković, Luka Čupić, Toni Jakić, Luka Gnječ, Ivan Jurić, Kristijan Palinić, Milan Utovac, Nedjeljko Jurković, Vinko Ujdur, Luka Obradović i Mihael Krešić.

Voditelj ekipe je Dalibor Mateljak, prof.

Čestitamo svim natjecateljima, a posebno pobjedničkoj ekipi i njihovom mentoru i želimo im puno uspjeha na državnom natjecanju!

ŽNK NERETVA

Metkovke bez bodova u susretu s Agramom

Nogometašice Neretve dva kola prije kraja prvenstva gostovale su u Zagrebu gdje su igrale s Agramom. Metkovke su, nažalost, izgubile s 3:0, a sva tri pogotka primile su u prvom dijelu utakmice.

Trener Neretve Duško Mijoč promuklim je glasom ukratko ispričao što se dogodilo.

– I ja i moje igračice tugujemo, a kako i ne bismo. U prvih 15 minuta bili smo posve ravnopravni Agramu, no nismo iskoristili svoje prigode. Onda su iskusnije domaće igračice povele nakon ubačaja iz kuta, zatim  su dale i drugi gol,a u posljednjoj minuti prvoga dijela i treći.

U nastavku smo puno bolje izgledali, stvarali smo i prigode, a naše djevojke uložile su maksimalne napore ne bi li napravile preokret. Do toga nije došlo pa nam je svima žao. Ipak, čestitam Agramu. Radi se o iskusnijoj ekipi, dok u našim redovima igraju djevojke sa 16 ili 17 godina. Da su nam makar bile  Tanović i Mioč, tada bismo pričali drugu pjesmu – rekao je Mijoč.

Neretva nakon poraza u Zagrebu mora osvojiti makar jedan bod sljedeće nedjelje na svom terenu protiv Marjana koji je jedan od kandidata za ispadanje, jer bi tada imala 21 bod i peto mjesto. S bodom ili pobjedom bi bila posve bezbrižna što se tiče opstanka, jer ne smijemo zaboraviti da ispadaju čak tri ekipe, a u posljenjem kolu Neretva odlazi Pregradi.