2. RUKOMETNA LIGA JUG

Rukometaši Škole rukometa Metković u prvom kolu nadigrali Korčulane

Škola rukometa RK Metković

Arhivska fotografija

RK Metković Škola rukometa večeras je u Športskoj dvorani otvorila novu rukometnu sezonu, ove godine u II. Hrvatskoj rukometnoj ligi Jug. U prvom kolu u goste im je došla ekipa Korčule, koju su sa lakoćom savladali.

RK Metković Škola rukometa – RK Korčula 32:20 (16:6)

Već na poluvremenu se nazirao pobjednik, kada do odmora Metkovci idu do visokih 10 golova razlike, s tim da je u mreži iza Vekića završilo tek šest lopti. U drugom poluvremenu ipak malo opušteniji ritam, utakmica završa sa 32:20 u korist Škole rukometa Metković.

Najzaslužniji za večerašnju pobjedu je ipak jedan uigrani kolektiv, jedan kontinuitet, koji za sobom niže rezultate. Od pojedinaca bi izdvojili golmana Vekića, sa visokih 17 obrana, te ‘skinuta’ tri penala. Sa svojih postignutih 6 golova istaknuo se i Mile MatićLuka Čupić utakmicu je završio sa 5 pogodaka, dok je Josip Vekić dobru igru okrunio sa 4 gola.

Sve u svemu, trener Mojmir Majić može biti zadovoljan igrom momaka i velikom gol razlikom odmah na otvaranju nove sezone.