METKOVIĆ 1963 - SPLIT 20:28 (10:11)

Rukometaši prosuli bodove, rukometašice opet pobijedile

Objavljeno 21. listopada 2017. u kategorijama: Foto Galerija, Metković, News, Rukomet, Sport.

RK Metković 1963 - RK Split

U 4. kolu 1. HRL za muške, rukometaši Metkovića 1963 pretrpjeli su visok poraz u susretu s momčadi Splita u kojoj su zaigrali dojučerašnji igrači Metkovića, Marin Marić i Jure Kozina, i koje vodi trener Mario Bjeliš. U sportu su i porazi sastavni dio života i rada, ali izgubiti utakmicu s osam pogodaka razlike na svom parketu bez ikakvih izgleda za drugačiji ishod  mora zabrinuti i igrače i stručni stožer.

RK Metković 1963 – RK Split 20:28 (10:11)

Počelo je više nego dobro za domaće  koji su odmah došli do prednosti od 2:0 i 3:1, a zatim je uslijedila superiornija igra Splićana koji su nakon novog poravnanja 4:4, zaigrali odgovornije i snažnije u obrani te su preuzeli rezultatsku prednost i stalno je uvećavali. Pred kraj prvoga dijela Metkovci su se trgnuli i na odmor su otišli sa samo pogotkom zaostatka.

U nastavku, Splićani su sve konce igre držali u svojim rukama. Prvo su došli do vodstva 10:13, zatim i do četiri razlike. Na vratima Splita bi je izvanredni Ivica Šimić, po nama najbolji pojedinac susreta, a svoje bivše suigrače nisu štedjeli Marić i Kozina koji su pogađali kad je bilo najpotrebnije. U 43. minuti gosti su vodili  11:18 i već tada je bilo jasno da će bodovi otići u Split. Sve do 48. minute momčad Metkovića nije uspjela postići  više od dva pogotka !

U jednom trenutku momčad Maria Bjeliša imala je devet pogodaka viška, pa je utakicu mirno privela kraju.

U redovima Metkovića najbolji dojam ostavio je  Nikola Bartolović sa 9 pogodaka, dok je vratar Bošković imao  osam obrana.

U redovima Splita vratar Šimić upisao je 16 obrana, Bogunović je postigao 7 pogodaka, Mladinić 5, a Zujić 4.

ŽRK Metković – ŽRK Split 28:20 (17:8)

U 2.kolu HRLŽ Jug, mlade Metkovke su ponovno ugodno iznenadile novom pobjedom.

Niti u jednom trenutku njihova pobjeda nije dolazila u pitanje, igrale su vrlo disciplinirano u obrani i precizno u napadu, a krajnji rezultat svega toga su novi bodovi i vjera da će tako i nastaviti.

Strijelci za Metković bile su : Z. Miočević 2,Vidović 1,Grmoja 4,Sušak 3,Srna 3,Radić 7, K.Miočević 1, i Crnčević 6. Za gošće je najbolje pogađala Brkan, koja je postigla 7 pogodaka.