SPORTSKI REZULTATI

Rukometaši poraženi u Kaštelima, boćarima novi bodovi

Objavljeno 26. ožujka 2018. u kategorijama: Boćanje, Košarka, Neretva, Nogomet, Rukomet, Sport.

Boćarski klub Metković

Rukomet

Rukometaši Metković 1963 poraženi su u Kaštelima u susretu s Ribolom Kaštela, 30:24 (15:11).

Sve do 20. minute suparnici se nisu u rezultatu puno odmaknuli, igralo se dosta tvrdo, ali su domaći pred kraj prvoga dijela ipak otišli na četiri razlike. I u nastavaku su igrači  Metkovića hvatali priključak u nadi da mogu i poravnati, pa su se tako u 43. minuti približili na  18:17. Tada dolazi do pada koncentracije, domaći dižu vodstvo na plus 4, da bi dvije i pol minute prije kraja na semaforu stajalo : 27:23. Razdoblje do kraja utakmice bolje su iskoristili Kaštelani koji su na kraju slavili s odlučujućih šest golova razlike.

Najbolji strijelci u redovima Metkovića bili su Cvitanović sa sedam i Raguž sa šest pogodaka.

Košarka

Košarkaši Metkovića u prvenstvu B-1 košarkaške lige skupina Jug izgubili su u Trogiru od istoimenog domaćina s 90:65 (48:26). Bodovi su pripali kvalitetnijem i uigranijem sastavu.

Najbolji strijelci bili su Ante Primorac s 23 i Hrvoje Veraja sa 17 poena za Metković, a Lovre Runjić s 26 i Nino Puže sa 18 poena za Trogir.

Kako su završena dva prvenstvena kruga, nakon Uskrsa slijedi doigravanje za poredak.

Boćanje

Boćari Metkovića i u zadnjem su prvenstvenom kolu Druge lige ostvarili pobjedu. U Primoštenu su s 12:10 bili bolji od domaćina Primoštena i tako još jednom dokazali da su zasluženo osvojili prvo mjesto i ostvarili ulazak u Prvu boćarsku ligu. U Primoštenu su im uručeni pokali i priznanja za osvojeno prvo mjesto, a od domaćina su dobili i čestitke.

Nogomet

U 3. HNL Jadran LP poražen je s 3:0 od Croatie u Zmijavcima. Neretvanac iz Opuzena igrajući s Imotskim u Imotskom 1:1 prigrabio je jedan, ali vrijedan bod i tako stekao bolje izglede za opstanak. Pogodak koji je Opuzencima donio bod postigao je Vasilj u 43. minuti utakmice.

U 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanskoj Maestral je u Krvavcu doživio 1:3 poraz u susretu s Konavljaninom.