METKOVCI UHVATILI RITAM

RK Metković ostvario pobjedu u susretu s Pećinama

Rukometaši Metkovića nisu dobro otvorili utakmicu s Pećinama i dugo im je trebalo da konačno uhvate ritam kvalitetne igre kako u obrani tako i u napadu.

U petoj minuti kod rezultata 1:4, trener Romić morao je pozvati minutu odmora jer su kola krenula nizbrdo. Obrana nije mogla zaustaviti igrača Pećina Katalinića koji je do tada dao tri gola, a s druge strane Metković je u napadu promašivao. Nakon stanke kreće 3-0 serija domaćih, u 13. minuti dolazi do poravnanja (6:6), uslijedile su nove pogreške u napadu domaćih što su gosti iskoristili poveli s dva razlike. U 22. minuti novo poravnanje 9:9, a minutu kasnije vidjeli smo krasan metkovski cepelin te malo kasnije pogodak Matage za prvo vodstvo Metkovića, 11:10.

Do odmora je domaćin uvećao prednost na tri razlike, a početkom drugog dijela stiže se i do 18:14.

Zahvaljujući čvršćoj igri u obrani, zatim preciznom izvođaču sedmeraca Ragužu, obranama Boškovića, te bljeskovima Cvitanovića, Bartolovića i neumornog Matage, prednost domaćih rasla je do pet razlike (31:26). Pećine su bile najbliže poravnanju u 46. minuti, ali na sreću, nisu uspjele. Konačan rezultat bio je 32:28.

Najviše glavobolje domaćoj obrani zadavali su Balas koji je postigao 8 golova, zatim Vujović (7) i Katalinić (6).

Pred 100 gledatelja sudili su Mikelić i Parađina iz Solina.

Sastav i strijelci Metkovića 1963:

Pervan 2, Koncul, Jakić, Cvitanović 9, Obšivač, Bošković (13 obrana), Bartolović 4, Volarević 2, Romić, Mataga 5, Marević, Bezer 3.

Sedmerci: Metković 1963 9 (7), Pećine 6(6).

Isključenja: Metković 1963 8 minuta, Pećine 10 minuta.