I. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA JUG

RK Metković Mehanika osvojio prve bodove, za liječenje Dore Arapović prikupljeno 7.200,00 kuna

RK Metković Mehanika - RK Mornar Dramalj, Za Doru (4)

U dramatičnoj završnici igrači Metković Mehanike imali su više sreće, strpljenja, a i preciznosti pa su ipak na kraju proslavili osvajanje prvih bodova u susretu s novim članom lige, Mornarom Dramaljem, čiji su se igrači predstavili u lijepom izdanju na gostovanju u Metkoviću.

Nije počelo dobro za domaće jer su gosti poveli s 0:1, uslijedilo je poravnanje na 1:1, a zatim su igrači iz Crikvenice koje vodi proslavljeni vratar i reprezentativac te nekadašnji igrač Metković Jamba, Valter Matošević, pokazali umijeće postizanja pogodaka i vrlo kvalitetnu igru u obrani. Rezultat takvih njihovih nastojanja bilo je njihovo stalno vodstvo u prvom dijelu susreta i do 3 pogotka razlike, a tek pred završnicu toga dijela domaći su poravnali na 12:12. U nastavku pogotkom Bezera Metković prvi put dolazi do prednosti, 13:12. Igrači trenera Romića poboljšali su igru u obrani, brže su reagirali u napadu, a bili su točniji jer su manje griješili.

Do 30. minute gosti su ostvarili dva gola prednosti. Kod rezultata 20:20 obje momčadi nekoliko minuta nisu postigle golove, igra je postala tvrđa, a igrači su teže dolazili u prigode za laku realizaciju. Igralo se uglavnom gol za gol, a onda je Ivan Obšivač svojim pogotkom, ne i jedinim, doveo svoje do 25:24. Mornar Dramalj u svoja dva napada nije uspio, prelako su izgubili dvije lopte, a vratar Metkovića Darijan Bošković je u presudnim trenucima zaustavio nekoliko snažnih udaraca.

Metkovci su na kraju proslavili osvajanje prvih bodova do kojih su došli nakon doista teškog okršaja s ambicioznim gostima.

RK Metković Mehanika, sastav i strijelci:

Brečić, Bezer (6), Jelavić, Koncul, Obšivač (6), Cvitanović (6), Marević, Previšić, Buntič (4), D.Bošković (10 obrana), B. Bošković, Kolovrat (1), Kozina (2), Romić, Čupić, Jakić. Trener: Filip Romić.

Najbolji strijelci za Mornar Dramalj bili su Daskijević (7), Melon (5), te Stupar s 3 pogotka.

Sudili su: Mikelić i Parađina iz Solina.