PRVA RUKOMETNA LIGA

RK Metković 1963 na domaćem parketu savladao momčad Dubrovnika

Objavljeno 8. travnja 2018. u kategorijama: Metković, News, Rukomet, Sport.

RK Metković 1963

U županijskom derbiju Prve ruometne lige, RK Metković 1963 više nego zasluženo  savladao je momčad RKHM Dubrovnik rezultatom 30:27.

Već dugo nismo gledali tako dinamičnu i uzbudljivu utakmicu u kojoj je domaćin imao više od igre i stalnu rezultatsku prednost osim u prvom dijelu kada je rezultat nekoliko puta bivao izjednačen. U 7. minuti Metković je poveo s 4:3, zatim slijedi uspješna serija za tri razlike i siguran odlazak na odmor kod rezultata 14:12.

U nastavku su Dubrovčani postigli za redom dva gola, ali Metkovci se bude i odlaze na 18:14.

U 50. minuti gosti su smanjili na samo jedan pogodak razlike (23:22), zahvaljujući prije svega čvrstoj obrani i greškama Metkovića u napadu. Pred sami kraj opet je u jednom trenutku Dubrovnik stigao do poravananja 26:26 (57. minuta), ali Pervan ubrzo postavlja stvari na pravo mjesto te uz Volarevića svojim pogocima donosi svojoj momčadi čistu i zasluženu pobjedu. Strijelci za Metković bili su:

Raduž 8, Pervan 7, Cvitanović 5, Obšivač, Volarević i Bezer po 3, te Kolovrat 1.

Najviše pogodaka za Dubrovnik postigli su Bevanda 8, te Srna i Barišić po 5.

Treba reći da su suci Teskera i Žanko nekoliko puta donosili odluke koje gledatelji nisu razumjeli.

U drugoligaškoj rukometnoj utakmici za žene, rukometašice Metkovića izgubile su u Sinju s 36:21.