KONAČNO PUNI PLIJEN

Neretva pobijedila Vodice i uknjižila prvu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu

Neretva je ipak uspjela ostvariti prvu prvenstvenu pobjedu, iako su njezini navijači sve do 69. minute strijepili o konačnom ishodu.

Naime, nakon prvog dijela susreta rezultat je bio samo ništa-ništa, odnosno golova nije bilo. Na početku, u 14. minuti nakon pogreške vratara gostiju Mihaljevića, mladi Lokin imao je idealnu prigodu dovesti svoju momčad do vodstva ali s metra udaljenosti nije uspio pogoditi nečuvanu mrežu.

Ajkunić je u 34. minuti pokušao, bez uspjeha. Domaći su bili nešto premoćniji, no i gosti su pokazivali sklonosti prema napadačkim aktivnostima. Malo su se i otvorili, a ponajviše zahvaljujući mlakoj igri Neretve.

Kad se očekivala brža i određenija igra Neretve u nastavku je došlo do nemalog iznenađenja jer su gosti u 51. minuti poveli s 0:1!

Vodice su napadale, netko je uputio loptu prema vratima Neretve, ona s odbila ravno na nogu igrača Jeffersona koji je iz blizine pogodio mrežu.

Dragan Brečić pokušao je u 53. minuti iznenaditi Mihaljevića, ali, netko je loptu izbacio izvan igrališta. Napadi Neretve su bivali sve učestaliji kako je utakmica odmicala, međutim promjene rezultata nije bilo. Čak je Medić u 62. minuti u vrlo dobroj intervenciji spriječio moguće iznenađenje u korist gostiju.

Igrala se 69. minuta kada je Ante Sršen prisebno iskoristio slabu reakciju vratara Mihaljevića i pogodio s pola metra, neobranjivo pod gredu za 1:1.

Neretva je i dalje imala laganu terensku premoć. No ni gosti nisu ostajali dužni, pokušavali su, bez uspjeha.

U 81. minuti Sršen (ponajbolji igrač Neretve) uputio je snažan udarac na vrata Vodičana, vratar je odbio a mladi Lokin je iz blizine pogodio za Neretvino vodstvo, 2:1.

Kako se bližio kraj redali su se napadi jedne i druge momčadi. U sudačkoj nadoknadi (90+2), Neretva je postigla i treći pogodak. U šesnaestercu gostiju srušen je uporni Medić pa je sudac Čulina pokazao na bijelu točku.

Po običaju, nepogrešiv izvođač kaznenog udarca bio je Dragan Brečić, za konačnih 3:1.

Najvažnija je svakako prva pobjeda Neretve i pomak na ljestvici. O igri , taktici i drugim nogometnim temama sigurno će preko tjedna razgovarati trener i igrači Neretve.

BICIKLISTIČKI KLUB RELAKS

U subotu se održava Memorijalna biciklijada ‘Igor Penava’

U spomen na Igora Penavu u subotu 19. listopada u 11 sati iz Gradskog parka starta memorijalna biciklijada.

Biciklijada će prolaziti ulicama grada od Gradskog parka rutom: Ulica Hrvatskih iseljenika – biciklistička staza “Neretva” – Ulicom Andrije Kačića Miošića – Mobine – Petra Zoranića – Sportska Ulica – Ante Starčevića – Kralja Zvonimira i Dubrovačkom ulicom do Dubravice te nazad Ulicom Petra Krešimira IV. do polazišta.

Biciklisti koji su u boljoj formi nastavljaju s Dubravice u pravcu Kleka i Opuzena praveći počasni krug dolinom Neretve do Metkovića.

‘Naravno pozvani su i svi ostali koji su poznavali našeg Igora da nam se pridruže i naprave krug na biciklu prema svojim mogućnostima.’ – pozivaju iz Biciklističkog kluba Relaks.

Pekarstvo Metkovka – Reklama7 300×250