NERETVA I DALJE POBJEĐUJE

Pogotkom Brečića Neretva slavila protiv Zmaja u Makarskoj

Arhivska fotografija

Nogometaši nastavljaju s pobjedama u pripremnom razdoblju, a najnovija „žrtva“ bila je momčad županijskog ligaša Zmaja koju je Neretva u Makarskoj pobijedila s 1:0. Pogodak odluke, pokazalo se kasnije, postigao je Dragan Brečić u 21. minuti utakmice.

Metkovci su i u prvom i u drugom dijelu imali više od igre i obilje prigoda koje nisu iskorištene. Treba reći da je trener Galov u nastavku dao priliku i igračima s klupe, ali se to nije osjetilo u igri koja je i dalje bila vrlo kvalitetna. To i jest ono što je najvažnije uoči početka prvenstva, a novi test spremnosti Neretva će imati početkom tjedna u Kominu.

ŽUPA DUBROVAČKA

ONK Metković u derbiju izborio jedan bod

U derbi utakmici 18. kola Prve županijske lige, nogometaši ONK Metković gostovali su kod Župe dubrovačke gdje su igrali neodlučeno 1:1 i tako se vratili u Metković s jednim bodom. Metković je u susretu sa Župom zaigrao puno bolje nego u nekim prethodnim utakmicama, a posebnu pažnju njegovi igrači usmjerili su na obrambene zadaće. Međutim, nisu zanemarivali ni kretanje prema vrataru domaćih. Ipak, domaći su prvi mogli povesti u 15. minuti. Međutim, kazneni udarac s 11 metara kojega je izveo Kajba, uspješno je obranio mladi Ivan Šiljeg koji je prvi put u nedostaku vratara čuvao vrata svoga kluba.

Na odmor se otišlo s 0:0, a u 47. minuti Župa je stigla do prednosti od 1:0 zahvaljujući strijelcu Lekaju. Poravnao je Mijoč na 1:1, a nakon toga vođena je žestoka bitka za svaku loptu s naznakom da su Metkovci pokazali karakter, odlučnost, znanje i energiju da ne samo sačuvaju taj jedan bod već da osvoje 3.

Vratili su se s jednim, ali vrijednim bodom te su i nadalje na petom mjestu s 32 boda.

Gusar iz Komina kod kuće je odigrao 3:3 s Hajdukom 1932. Na prvo mjesto ponovo se vratila Croatia koja ima 41 bod, dok je na drugom mjestu Župa dubrovačka s 40 bodova.