NERETVA I DALJE POBJEĐUJE

Pogotkom Brečića Neretva slavila protiv Zmaja u Makarskoj

Arhivska fotografija

Nogometaši nastavljaju s pobjedama u pripremnom razdoblju, a najnovija „žrtva“ bila je momčad županijskog ligaša Zmaja koju je Neretva u Makarskoj pobijedila s 1:0. Pogodak odluke, pokazalo se kasnije, postigao je Dragan Brečić u 21. minuti utakmice.

Metkovci su i u prvom i u drugom dijelu imali više od igre i obilje prigoda koje nisu iskorištene. Treba reći da je trener Galov u nastavku dao priliku i igračima s klupe, ali se to nije osjetilo u igri koja je i dalje bila vrlo kvalitetna. To i jest ono što je najvažnije uoči početka prvenstva, a novi test spremnosti Neretva će imati početkom tjedna u Kominu.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva u Osijeku primila šest golova

U četvrtom kolu prvenstva 1. HNLŽ, nogometašice Neretve iz Metkovića poražene su u Osijeku sa 6:0 (4:0).

I po rezultatu je jasno da Metkovke nisu imale nikakvih izgleda na gostovanju kod dugogodišnjeg hrvatskog prvaka Osijeka, iako je ta ekipa ove sezone nešto tanja u igačkom kadru.

Ipak, Neretva nema za čim tugovati jer je u prva tri kola ostvarila tri čiste pobjede i upisala devet bodova. Međutim, kako u sljedećem kolu u Metković stiže vodeći Split, očito je da Neretva u dvije utakmice nije imala niti će imati laku zadaću.

Golove za Osijek postigle su Balić (18., 35., 45.), Lojna (14.,88.) te Pernar u 54. minuti.