JOŠ JEDNA POBJEDA ONK METKOVIĆA

Pogocima Batinovića i Manenice Metković zadržao prvo mjesto na ljestvici

Iako nogometaši Metkovića nisu tako snažno ušli u utakmicu, na kraju su se radovali i slavili novu pobjedu u susretu sa Sokolom, 2:1.

U prvom dijelu Metkovci su zaigrali oprezno, da ne kažemo lagano, pa i nije bilo previše prigoda, kako s jedne tako i s druge strane.

Ipak, u trećoj minuti nastavka nakon ubačaja iz kuta najbolje je reagirao Duje Batinović koji je poslao loptu na pravo mjesto i za metkovsko vodstvo, 1:0.

Potom su i gosti pokazali što znaju, pripremili su brz napad i poentirali za poravnanje, 1:1.

Igrači Metkovića su ipak zaigrali agresivnije težeći novoj rezultatskoj prednosti. To im se isplatilo desetak minuta prije kraja kada se lopte na samom centru dokopao mladi Manenica. Sam je krenuo prema vrataru gostiju kojega je uspio savladati za 2:1, odnosno novu i vrlo vrijednu jesensku pobjedu, kolo prije kraja prvog dijela prvenstva.

Tom pobjedom Metković je zadržao prvo mjesto na ljestvici s 25 bodova, tri boda ispred drugoplasirane Croatie i četiri ispred Župe dubrovačke na trećem mjestu. Upravo će Metković u zadnjem kolu u nedjelju u goste Župi gdje može potvrditi jesensko veliko sportsko ostvarenje, prvo mjesto.

Što se tiče neretvanskih klubova, Gusar je s 2:0 poražen u Orebiću, dok je Maestral kod kuće izborio hvale vrijednu, 4:0 pobjedu u susretu sa Žrnovom.

ONK Metković – NK Sokol 2:1 (0:0)

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250