POČINJE PRVENSTVO 1.ŽNL DNŽ

ONK Metković danas dočekuje momčad Orebića

U nedjelju će oživjeti i tereni klubova u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi Dubrovačko-neretvanskoj, a na rasporedu je nekoliko zanimljivih ogleda.

Natjecat će se 10 klubova, svaki sa svojim ciljevima, dok će neki svakako nastojati biti što bliže samom vrhu ljestvice poradi promjene sustava natjecanja u sezoni 2021./2022.

Među takvima je i prošlosezonski prvak ONK Metković u čijim je redovima ipak došlo da manje fluktuacije igrača. Tako će primjerice, na vratima biti Božo Medić umjesto Batinovića koji će se posvetiti stručnom radu u klubu, a postoji mogućnost da će još nekoliko igrača igrati samo povremeno.

Jedno od zvučnijih pojačanja je i Marin Tomas koji je igrao u Neretvi i u još nekoliko klubova.

Treba reći da će seniorska momčad Maestrala iz Krvavca nastaviti natjecanje i u novoj sezoni.

ONK Metković će u nedjelju s početkom u 16 sati i 15 minuta dočekati vrlo dobru momčad Orebića, s kojom Metkovci imaju pozitivan skor u prvenstvenim susretima. Međutim, Orebić zna igrati i zna iznenaditi, pa će igrači domaće momčadi uložiti maksimalne napore kako do takvog iznenađenja ne bi došlo.

Trener Tomislav Plećaš:

– Vježbali smo više od 40 dana, odigrali smo nekoliko pripremnih utakmica i uigravali momčad. Došli su nam Ivan Galić-Šutić, Frane Jurković i Marin Tomas.

Slavlje pri osvajanju prvog mjesta je iza nas, a vjerujemo da će svi jače „gristi“ protiv nas. Kod kuće u svakom slučaju igramo na pobjedu, pa će tako biti i u nedjelju. Prva utakmica uvijek je najteža, a igrat ćemo i bez ozlijeđenog Mišanovića. Naš je sveukupni cilj do kraja prvenstva mjesto od prvog do trećeg. Mladi igrači  dobit će priliku za igranje i dokazivanje. O Orebiću se sve zna jer je potentna momčad, ali ja se zajedno s igračima nadam da će bodovi ostati u Metkoviću, – rekao je Plećaš.

Raspored utakmica:

Zmaj- Sokol, Slaven-Jadran (S), Croatia-Maestral, Župa dubrovačka-Gusar, Žrnovo-Konavljanin, ONK Metković-Orebić (16.15 ).

Dodajmo da će u drugom kolu Gusar dočekati  Zmaja iz Blata, dok će u Krvavcu igrati Maestral i ONK Metković.

U trećem kolu Metković će ugostiti Slavena, Župa dubrovačka Maestrala, Žrnovo Gusara.

SPORTSKI OSVRT

Sportski vikend za sportske kolektive iz Metkovića nije bio uspješan

Proteklog vikenda sportski klubovi iz Metkovića nisu se baš iskazali i većina nije upisala pobjede.
Svijetle točke bili su nogometaši Metkovića koji su na gostovanju u Gabrilima upisali 4:0 pobjedu u srazu s momčadi Croatie, a posebno valja naglasiti da su posljednja tri gola Metkovci postigli u posljednjih 11 minuta utakmice. Metković na kontu ima 10 bodova i nalazi se na prvom mjestu na ljestvici.

Drugi pozitivan rezultat ostvarile su nogometašice prvoligaša Neretve (U-15) koje su na svom terenu s čak 8:4 pobijedile Dinamo iz Zagreba !
U subotu su prvi bodove „prosuli“ rukometaši Metković Mehanike igrajući u Omišu s Hrvatskim dragovoljcem (29:27). Taj poraz metkovskih rukometaša čije je vodstvo predstavilo svoje ciljeve za osvajanje prvoga mjesta u 1.HRL jug mnoge je iznenadio. Međutim, trener i igrači najbolje će odgovoriti na taj nenadani poraz novim pobjedama u nastavku prvenstva. Rukometašice Metkovića u Drugoj ligi nisu uspjele pobijediti ŽARK Split. Gošće su slavile s 28:23, i mora se reći, zasluženo. No, jasni su ciljevi toga kluba, a odnose na odgoj mladih igračica i stjecanje iskustva, ne zanemarujući ni potrebu osvajanja bodova.

U subotu je izgubila i Neretva u igri s momčadi Splita , 0:1, zbog čega je pala na ljestvici. Znano je da nisu igrali Marić i Raguž, što je bio popriličan hendikep za momčad Maria Svaguše. Međutim, nitko ne može negirati htijenje i nastojanja igrača Neretve koji jesu doživjeli poraz, ali njihov pristup daje nadu da će ubrzo zaboraviti na taj poraz i osvajati bodove u nastavku prvenstva. Već u subotu čeka ih lider Jadran LP u Pločama.

Igračice Neretve (U-17) u prvoligaškom natjecanju pretrpjele su novi poraz , Dinamo Zagreb slavio je u Metković s 5:0. Metkovke su u šest utakmica ostvarile jednu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250