DAJTE ŠANSU SVOME ZDRAVLJU

Počinje 1. Noćna neretvanska liga trčanja 2019.

SU ‘Neretva Run’ od lipnja ove godine po prvi put u Metkoviću organizira 1. Noćnu neretvansku ligu trčanja. Liga se organizira radi poboljšanja životnih navika i očuvanja zdravlja stanovnika doline Neretve, a i kao priprema trkačima za 5K građansku utrku i Mandarina polumaraton.

Pravila i opis:

1.Svaka utrka se boduje, a ukupni pobjednici dobivaju nagrade na zadnjem kolu lige. Startni broj za svaku utrku iznosi 10Hrk, tko ne želi startni broj može trčati van konkurencije, ali bez uspisanog rezultata i bodovanja .

2. Kategorije lige : / Seniori 14+ M / Seniorke 14+Ž/ Limači / Limačice

3. Svakog mjeseca se trči jedna utrka na potezu Lučki Most – Šetalište 116.brigade,
Kako kola budu išla naprijed, tako se i kilometraža povećava, utrke su dvokružne, a kasnije i trokružne .

4. Za mjerenje vremena natjecatelja će biti zaduženi sudci

5. Pravo prigovora odmah iza utrke

6. Svako varanje ili slično bit će sankcionirano oduzimanjem bodova

7. U slučaju istog broja bodova pobjeđuje natjecatelj sa više otrčanih utrka lige

8. U slučaju zajedničkog ulaska u cilj veći broj bodova dobiva manji startni broj

9. Organizator Neretva Run osigurat će barem jednu okrepnu stanicu sa vodom i voćem.

10. Organizator će se pobrinut da rezultati budu javni,te će svaka utrka imat fotogaleriju…

Prijave će se primati u inbox facebook stranice Mandarine Halfmarathon & Neretva Run ….

Otvaranje prijava, kao i više informacija slijedi uskoro. Organizatorima čestitamo na još jednom iznimno zanimljivom projektu i želimo puno sreće svim natjecateljima.

Izvor: SU ‘Neretva Run’

RUKOMET

Mario Bjeliš na ljeto preuzima šestostrukog austrijskog prvaka ALPLA HC Hard

Drugoplasirani rukometni klub ALPLA HC Hard predstavio je Maria Bjeliša kao novog trenera za iduću sezonu.

43-godišnji Metkovac naslijedit će Klausa Gärtnera, koji će se vratiti u Mannheim, kao pomoćni trener dvostrukom njemačkom prvaku Rhein-Neckaru Löwenu. Nijedna strana ne daje nikakve pojedinosti u vezi s detaljima ugovora.

Poznajemo se već dugo. Mario Bjeliš oduševljen je što će preuzeti ulogu prvog trenera u Hardu. On zna naše planove i klupsku filozofiju, – rekao je sportski direktor Thomas Huemer te dodao kako je četrdeset trogodišnji hrvatski internacionalac već nosio dres ALPLA HC Hard u sezoni 2012/13. – Mario Bjelis kao kružni napadač priključio nam se nakon Božića 2012., kada smo imali puno problema zbog ozljeda i s njim smo osvojili te sezone titulu prvaka.

Mario Bjeliš dolazi iz rukometnog središta Metkovića. S momčadi iz Dalmacije, kao igrač osvojio je nekoliko državnih naslova, EHF kup (2000.) i plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka. Potom je igrao za Vigo (ESP) i Pick Szegeda (HUN). Mario Bjeliš je 2006. i 2007. dva puta osvojio austrijski naslov prvaka s Bregenz s kojim je prošao i grupnu fazu Lige prvaka.

Nakon što je 1,93 m visoki Hrvat, zapravo, završio karijeru u Sisku 2012. godine, ubrzo nakon toga ponovo je zaigrao kao 36-godišnjak za Crvene vragove iz Bodenskog jezera.

Bio je trener u svom matičnom klubu Metković. Od 2016. do 2018. trenirao je momčad iz Splita. Prošle godine osvojio je titulu prvaka BiH s RK Izviđač CO i kojim je igrao SEHA ligi.