DAJTE ŠANSU SVOME ZDRAVLJU

Počinje 1. Noćna neretvanska liga trčanja 2019.

SU ‘Neretva Run’ od lipnja ove godine po prvi put u Metkoviću organizira 1. Noćnu neretvansku ligu trčanja. Liga se organizira radi poboljšanja životnih navika i očuvanja zdravlja stanovnika doline Neretve, a i kao priprema trkačima za 5K građansku utrku i Mandarina polumaraton.

Pravila i opis:

1.Svaka utrka se boduje, a ukupni pobjednici dobivaju nagrade na zadnjem kolu lige. Startni broj za svaku utrku iznosi 10Hrk, tko ne želi startni broj može trčati van konkurencije, ali bez uspisanog rezultata i bodovanja .

2. Kategorije lige : / Seniori 14+ M / Seniorke 14+Ž/ Limači / Limačice

3. Svakog mjeseca se trči jedna utrka na potezu Lučki Most – Šetalište 116.brigade,
Kako kola budu išla naprijed, tako se i kilometraža povećava, utrke su dvokružne, a kasnije i trokružne .

4. Za mjerenje vremena natjecatelja će biti zaduženi sudci

5. Pravo prigovora odmah iza utrke

6. Svako varanje ili slično bit će sankcionirano oduzimanjem bodova

7. U slučaju istog broja bodova pobjeđuje natjecatelj sa više otrčanih utrka lige

8. U slučaju zajedničkog ulaska u cilj veći broj bodova dobiva manji startni broj

9. Organizator Neretva Run osigurat će barem jednu okrepnu stanicu sa vodom i voćem.

10. Organizator će se pobrinut da rezultati budu javni,te će svaka utrka imat fotogaleriju…

Prijave će se primati u inbox facebook stranice Mandarine Halfmarathon & Neretva Run ….

Otvaranje prijava, kao i više informacija slijedi uskoro. Organizatorima čestitamo na još jednom iznimno zanimljivom projektu i želimo puno sreće svim natjecateljima.

Izvor: SU ‘Neretva Run’

VODICE GOSTUJU U METKOVIĆU

Trener Neretve, Galov: ‘Želimo pobjedu… čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute!’

U tri prvenstvene utakmice Neretva je upisala dva poraza i jedan neodlučen ishod s Neretvencem u Opuzenu, pa je stoga na začelju trećeligaške ljestvice s jednim bodom.

Jedan bod na svom kontu imaju i Vodice koje su taj bod izborile baš u Baškoj Vodi gdje je Neretva u prošlog vikenda izgubila s 2:1.

Vodice su u srijedu, 18. rujna gosti Neretve u Metkoviću gdje pretpostavljamo nikada do sada nisu igrali.

U redovima Neretve neće biti značajnijih promjena u sastavu što bi značilo da će trener Galov dati povjerenje igračima koji su igrali u posljednje tri utakmice. Mate Pehar od kojega se puno očekivalo još nije spreman, ali će biti spreman za nastup u subotu i susret s Junakom u Sinju.

Na treningu je bio ozlijeđen mladi Lokin koji će zaigrati protiv Vodica.

– Neretva nema drugog izbora osim nastojanja da pobijedi. Moramo biti pravi svih 90 minuta i od prve minute moramo našim gostima dati do znanja što želimo. A, želimo pobjedu do koje možemo doći samo čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute bez obzira na kretanje rezultata. Mislim da smo kvalitetniji sastav koji će izboriti 3 boda, – rekao je trener Neretve Goran Galov. Inače, utakmica počinje u 16 sati i 30 minuta.

U utorak je momčad Jadrana LP s 1:0 poražena u Hrvacama.

BP OKTAN 300×250