NOGOMET

Pobjede Neretve i ONK Metkovića

ONK Metković - NK Grk4

ONK Metković-Grk 4:1 (1:0)

Na igralištu Metkovića domaći sastav je tek u samoj završnici utakmice s Grkom  ostvario rezultatsku prednost za pobjedu i nova tri boda. Bio je to sedmi prvenstveni susret Metkovaca bez poraza i šesta pobjeda zaredom.

Grk je tijekom utakmice igrao nogomet, vrlo otvoreno i napadački, tako da na prvi pogled rezultat može izgledati previsok. Ipak, Metkovci su znali kako na kraj s igračima iz Potomoja. U 30. minuti Tonći Jerković je bio u dobroj poziciji ali mu je vratar Grka Ivan Utovac obranio udarac. U brzom kontraudaru Metkovića, lopta je došla do Drage Jelavića koji je znalački pogodio za 1:0.

S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku smo gledali otvorenu igru dvije momčadi pri čemu je Marko Utovac u 65. minuti propustio prigodu za goste. Tek u 80. minuti Luka Borovac je svojim pogotkom učvrstio vodstvo Metkovića, ali samo nakratko, jer je u 82. Šutalo glavom smanjio na 2:1. Iz slobodnog udarca u 87. minuti Jelavić je na sebi svojstven način savladao Utovca, a u 90.minuti Mišanović je petom poslao iz blizine loptu u mrežu za konačnih 4:1.

Trener Metkovićam Jozo Veraja:

– Bili smo bolji, na golove smo dugo čekali, ali smo i dočekali , pa možemo slaviti šestu pobjedu zaredom. Hvala mojim igračima – poručio je Veraja.

Maestral-Neretva 0:4 (0:1)

U Krvavcu u neretvanskom derbiju 1.ŽNL, Neretva je dokazala svoje vrline i s 4:0 pobijedila Maestrala.

Povela je Neretva u 15. minuti pogotkom Kurana koji se najbolje snašao u jednoj gužvi pred vratima Maestrala i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

Već u 48. minuti Jerković je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio za 0:2. Kapetan Batinović iskoristio je svoju prigodu u 69. minuti za 0:3, a potom u 82. minuti i za 0:4.

Trener Neretve Goran Galov:

– Mogli smo slaviti i s većom gol-razlikom, ali i ovako je dobro. Igrali smo dosta dobro, postigli smo golove koji su nam trebali, a propustili smo brojne prilike. Mislim da ćemo osvojiti jesensku titulu, koju i zaslužujemo – kazaoj je Galov.