USPJEŠAN POČETAK PRVENSTVA

Pobjeda rukometaša Metković Mehanike

RK Metković Mehanika

Rukometaši Metković Mehanike ugodno su iznenadili na gostovanju u Solinu gdje su pobijedili domaćina Hrvatskog Dragovoljca rezultatom 24:27 (8:14).

Metkovci su u drugoj prvenstvenoj utakmici zaigrali puno bolje i kvalitetnije nego na prethodnoj u Metkoviću s momčadi Crikvenice koju su porazili s jednim pogotkom razlike. U susretu u Solinu gosti su od samoga početka imali igru i rezultat. Samo  na otvaranju rezultat je  bio izjednačen na 1:1, a sve ostalo bilo je u znaku igrača s Neretve. Tijekom utakmice posebno je briljirao vratar Darijan Bošković koji je upisao 18 obrana, od čega šest obrana udaraca sa sedam metara!

Po običaju najbolji strijelci bili su i ovom prigodom Cvitanović s devet Buntić sa 7 i Kolovrat s pet pogodaka.

Da je sudački kriterij bio makar malo ujednačen, pobjeda Metković Mehanike mogla je biti uvjerljivija i izražena s većom razlikom pogodaka. Naime, za Dragovoljce su dosudili čak 11 sedmeraca, a za Metković Mehaniku samo dva. Gosti su imali 12 minuta isključenja, a domaći šest minuta.

Na kraju utakmice trener Metković Mehanike Filip Romić nam je rekao :

– Prezadovoljan sam postignutim rezultatom i našom pobjedom, a posebno zahvaljujem svim našim igračima na borbenoj i kvalitetnoj igri. Igrali su puno bolje i odgovornije nego na našem terenu u prvom kolu, pa se nadam da ćemo tako i nastaviti. Ovaj start u prvenstvu i četiri osvojena boda naš su veliki kapital za nastavak natjecanja –

Sastav i strijelci :

D. Bošković, Romić, Marević, Čupić, Obšivač 3, Cvitanović 9, Buntić 7, Koncul, B. Bošković, Kolovrat 5, Previšić, Kozina 1, Jakić, Bezer 2. Trener: Filip Romić.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS

NASTAVAK DOBRE SURADNJE

Djevojčice ŽRK Metković volontirale na štandu UOSI ‘Prijatelj’

Nakon što su prošlog mjeseca posjetile prostorije UOSI Prijatelj, protekla dva dana su na Dan grada Metkovića i na Sv. Iliju, djevojčice ŽRK Metković volontirale na sajamskom štandu UOSI Prijatelj.

Ovim se nastavlja dobra suradnja dviju Udruga, te ovom prilikom pohvaljujemo djevojčice 2006. godišta koje su odvojile malo svog vremena za dobru stvar.

BP OKTAN 300×250